TAŞOVALILAR’DAN VEFA DOLU ANMA PROGRAMI

Tasavvuf Düşünürü ve Maneviyat sembollerinden Mevlâna Celaleddin Rumi Hazretleri vuslatının 746.yılında Tarihi Darülaceze’de Taşova Dernekler Federasyonu TAŞDEF ve Türköz Gayrimenkul sponsorluğunda özel bir etkinlikte anıldı.

Şair ve sanatçı Kasım Alper Özdemir’in Mevlâna şiirlerini yorumladığı programda; ney dinletisi, sema gösterisi ve Yazar Uğur Koşar’ın sohbeti ilgi ile izlendi.

Etkinlikte; Darülaceze Başkan Yardımcısı Ahmet Malatyalı, Taşova Dernekler Federasyonu Başkanı Hasan Sevran ve iş insanı Abdullah Türköz birer konuşma yaparak katılımcılara teşekkür ettiler.

Şiirleriyle misafirleri Konya’da ki Şeb-i Arus yolculuğuna çıkartan şiir yorumcusu Kasım Alper Özdemir konuşmasında; Hz.Mevlâna’yı Göksultan Abdülhamid Han Hz.nin emaneti olan bu güzide kurumda anmak benim için büyük bir onurdur. Kurum Başkanımız Hamza Cebe, Başkan Yardımcımız Ahmet Malatyalı ve etkinliğimizin destekçisi Türk Güreşinin sevdalısı Abdullah Türköz ile Taşova Dernekler Federasyonu’na ayrıca teşekkür ediyorum. Yeni nesile Mevlâna’yı şiirlerle anlatmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz diyen Özdemir,  bütün misafirlerden Doğu Türkistan Uygur Türkü soydaşlarımız için dua istedi.

Program sonunda katılımcılara teşekkür eden Darülaceze Başkan Yardımcısı Ahmet Malatyalı, uzun bir zaman sonrasında manevi bir programa imza atan bu ekibe canı gönülden teşekkür ediyor, Mevlâna gibi maneviyat sembolü olmuş bütün gönül sultanlarımızı da rahmetle anıyoruz, dedi.

Taşova Dernekler Federasyonu Başkanı Hasan Sevran konuşmasında önce bu güzide kurumda ağırlanmak ve bu etkinliğe katkıda bulunmak bizler için bir onur oldu. Kasım Alper kardeşime ve etkinlik sponsoru Türköz Gayrimenkul Sahibi Abdullah Türköz ağabeyimize teşekkür ediyorum dedi.

Abdullah Türköz ise kendisine verilen hediyelere teşekkür ederken güzel huzurlu ve anlamlı bir yerde bu etkinliğe destek olabildiysek ne mutlu bizlere dedi.

Yorum Ekle