”BU VAHŞETTEN VAZGEÇİN”!…

Yüz yıllar öncesi Akdağ, Buğalı, Canik dağları ve 70-80 yıl öncesine kadar Faravga tepelerinde bile görülen elik, ceylan ve karaca gibi narin hayvanların nesli tükenmişti.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli parklar Müdürlüğü iş birliği ile yaban hayata bırakılan elik, ceylan ve karaca gibi hayvan türleri, insan kılığında hayvandan da aşağı yaratıklar tarafından vahşice katlediliyor. Eğer gerekli tedbirler alınmazsa bu güzel hayvanlarımızın nesli tükenmek üzere..

Konu ile ilgili gazetemize bir açıklama yapan Taşova Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Ahmet Erkoç; ”Konu ile ilgili duyarlı vatandaşlarımızdan son günlerde çok sayıda şikayet gelmeye başladı. Özellikle Canik dağlarının eteklerindeki ormanlarda adeta kıyım yapılıyor. Yine Boğalı dağlarının eteklerindeki ormanlarda da aynı vahşi olayların yaşandığını duyduk. Dernek olarak bu katliam boyutuna varan üzücü olayların peşini bırakmayacağız. Kolluk kuvvetlerimiz ve Orman teşkilatımız gece gündüz işin takipçisidirler. Çok ağır cezası olan bu vahşi avcılıktan bu şahısları vaz geçmeye çağırıyoruz.” dedi.

Yorum Ekle