Taşova’da Okul Güvenliği ve Madde Bağımlılığı Toplantısı Yapıldı

Türkiye genelinde olduğu gibi eş zamanlı olarak Taşova Kaymakamlığı tarafından Müftülük konferans salonunda Okul Güvenliği ve madde bağımlılığı konulu toplantı yapıldı.

Toplantıya Kaymakam Kudret Kurnaz, İlçe Milli Eğiti Müdürü Mustafa Tümer,Emniyet Müdürü Yılmaz Polat,İlçe Jandarma Bölük Komutan vekili  Kıdemli Başçavuş Recep Gökmen, köy ve mahalle muhtarları, okul aile birliği temsilcileri ile okul idarecileri katıldı.

Kaymakam Kudret Kurnaz

“Geçtiğimiz yıl yaptığımız eğitim toplantılarına bu yılda devam edeceğiz ve bu sayede güvenlik tedbirlerine ne kadar riayet ediliyor bunların takipçisi olacağız.

Okullarımızda güvenlik kameralar en kısa zamanda mutlaka tamamlanması gerekiyor. Bu kameralar mobese dediğimiz kent güvenlik sistemine entegre edilecek şekilde tamamlanması gerekiyor. Eski tip kamera sistemi olmayacak, onlar mobese sistemine entegre olamıyor. Eğer okullarımızda eski sistem kamera var ise onlarında mobese sistemine uyumlu hale getirilmesi gerekiyor.

Madde bağımlığına karşı hep beraber mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Kaymakam Kurnaz

Biz madde bağımlılığı ile olumsuz görüntüleri televizyondan büyük şehirlerde görüyoruz. Bizim yaşadığımız yere, evimize, okulumuza uzak demeyelim her yerde yaşanan olay.

Okullarımızda İl Sağlık müdürlüğü, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü RAM merkezi tarafından madde bağımlılığı ile mücadele seminerleri veriliyor. Bu seminerlerin sadece öğrencilere değil ailelere de verilmesi gerekmektedir.

Biz sadece madde bağımlılığı ile değil teknoloji bağımlılığı ile de mücadele etmemiz gerekmektedir.

Bizler eğitim öğretimi sadece öğretmene, okul idarecisine indirgersek kısır bir eğitim olur. Bunun içerisine velilerimizi de dâhil etmemiz gerekmektedir.

Taşova olarak iki yıldır öğrenci taşımada bir sıkıntı yaşamadık. Bakanlığın kesin talimatı bu yıl öğrenci servis araçları geçtiğimiz yılda yapılan denetimlerin en az iki katı daha fazla denetimi yapılacak ve kesinlikle müsahama gösterilmeyecek” dedi.

Toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer tarafından Güvenli okul ve madde bağımlılığı konulu seminer ile sona erdi.

Yorum Ekle