TAŞOVA YEG DERNEĞİNDEN DİMES FABRİKASINA TEKNİK GEZİ

Taşova Yerel Eylem Gurubu YEG Derneğince yürütülen ‘Taşova YEG ile Potansiyelini Harekete Geçiriyor’ adlı proje kapsamında düzenlenen sebze ve meyve işlemeciliği eğitimlerine katılan kursiyerlerden, dernek yönetimi ve proje eğitimcilerinden oluşan 25 kişilik bir grup teknik gezi kapsamında 2 Nisan 2018 Pazartesi günü  Tokat’ta faaliyet gösteren Dimes Fabrikasını ziyaret ettiler.
Tokat Dimes fabrikası gıda mühendisleri tarafından geziye katılan kursiyerlere meyve suları ve süt ürünlerinin yapım aşamaları hakkında bilgi verildi. Ardından üretim bandında yer alan meyve suyu ve meyveli süt ürünlerinin paketlenmesi, ambalajlanması, paketlenmesi, paletlenmesi, depolanması ve sevkiyat işlemleri yerinde incelendi.

Bu gezi ile birlikte kursiyerler derslerde aldıkları eğitimler ile fabrikadaki üretim aşamalarını karşılaştırma imkanı buldular. Proje Koordinatörü Gülhan Çakır tarafından planlanan teknik gezi sonrası katılımcılar Tokat’ta kısa bir şehir turu yapma fırsatı buldu. Şehir turu sonrasında katılımcılarla Tokat’ın yöresel lezzeti olan tokat kebabı yemeği yenildi.

Proje koordinatörü Gülhan Çakır yaptığı açıklamada; düzenlenen Dimes fabrikası teknik gezisi ile proje faaliyetlerinin sona erdiğini ifade ederek 9 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 15.30’da yapılacak olan proje kapanış toplantısına tüm Taşova halkını davet etti.

Yorum Ekle