40 Yıllık Eğitimci Emekli Oldu

 

 

Taşova Şehit Himmet Aydemir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mithat Yılmaz’ın 40 yıllık hizmeti sonrası emekliliğe ayrılması sonucu onuruna veda yemeği düzenlendi.

Özel bir restoranda düzenlenen veda yemeğine aynı zamanda öğrencileri olan Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Koca, Devlet Hastanesi Müdürü İsa Akgül, STK temsilcileri ve meslektaşları katıldı.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk; “İmam Hatip Lisesinde hocalığımızı yapan Mithat Yılmaz hocamızla daha sonraki yıllarda Taşova Lisesinde birlikte çalışma mutluluğunu yaşadık. Ne iş yaparsanız yapın her işi hakkı ile dürüstçe yapmaktır. Hocamızda 40 yıllık hizmeti boyunca bu doğrultuda eğitime hizmet etmiştir. Bu çalışma şekli diğer insanlara da örnek olacağını düşünüyorum. Sayın hocamıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor bundan sonraki hayatında sağlık ve mutluluklar diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer; “Disiplinli ve düzgün çalışması ile hepimize örnek olan Mithat Yılmaz hocamıza vermiş olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum.Çok uzun süreler eğitim camiasına hizmet etmiş olan hocamız gibi inşallah bizlere de böyle bir çalışma ve emeklilik nasip olur” dedi.

Mithat Yılmaz ise yaptığı konuşmasında;

“Çalışma hayatım boyunca devletin ve millletin çıkarlarını daima kişisel çıkarlarımın önünde tutmaya gayret ettim. Kendi şahsi duygu ve düşüncelerimi hiçbir zaman işime karıştırmamaya özen gösterdim. En önemlisi de disiplini ve etik değerleri ön planda tutmaya çalıştım. Sizlere veda ederken hepinizin hakkını helal etmenizi istiyorum, benim hakkım var ise hepinize kat kat helal olsun” dedi.

Program günün anısına Mithat Yılmaz’a Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer ve Eğitim Bir-Sen adına Salih Zeki Gültekin tarafından plaket ve hediye verilmesi ile sona erdi.

Yorum Ekle