TAŞOVA UNUTULMUYOR, TAŞOVALI UNUTMUYOR!…

27 Temmuz 1972 günü vefat eden eski Kaymakamımız Osman Turan Erçin’in 45 yıl önce ilçemiz halkı ile vedalaşırken vasiyeti yerine getirilerek, 27 Temmuz 2017 günü Erçin’in kabirine ilçemiz Hükümet konağı bahçesinden alınan gül dikilmişti.

1 Ekim 2016 tarihli gazetemizde Umut Pelitli’nin konu ile ilgili  araştırma yazısı büyük ilgi görmüş ve merhum Kaymakam Erçin’in kızı Asuman Erçin ile irtibata geçilerek ölüm yıldönümü olan 27 Temmuz 2017 günü Erçin’in Beşikdüzü Zemberek köyündeki kabri başında bir anma töreni gerçekleştirilmişti.

Kaymakamlık adına törene katılan Turan Yalçın, Zemberek köyü İmam-Hatibi Nejdet Beşel ile irtibat kurarak merhum Kaymakamımız Osman Turan Erçin’in kabrindeki gülün son halini temin etti.

Erçin, görev yaptığı kısa zaman içerisinde o dönem (1970 yılı )üniversite açılmış gibi ilçeyi sevince boğan Taşova Lisenin açılmasını sağlamış, mütevazı kişiliği ile lisemizde İngilizce öğretmenliği yaparak eğitime büyük katkılar sağlamış ve aynı dönemde Boraboy gölüne 10 adet bunglov ev yaptırarak gölümüzün bugün marka değerimiz olmasını sağlamıştı.

Bu vesile ile eski Kaymakamımız Osman Turan Erçin’e Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz.

Yorum Ekle