DİJİTAL SU SAYACI KONULU TOPLANTI YAPILDI

İlçemiz Kaymakamı Talha Altuntaş köy muhtarları ile ön ödemeli su sayacı takılması konusu ile ilgili bir toplantı düzenledi.

18 Temmuz 2019 Perşembe günü Müftülük salonunda düzenlenen toplantıda içme suyunun milli bir servet olduğunu ve kontrollü kullanmamız gerektiğini  vurgulayan Altuntaş; “İlçemiz genelinde köylerimizin çoğunda ön ödemeli su sayacı takılmış durumda. Köylerimizin çoğunda dijital su sayacı var. Bir kısmında yok. Burada bir dengesizlik bulunmakta. Hizmet akışını daha iyi sağlamak amacı ve geçtiğimiz yıl muhtarlarımız tarafından oylama ile alınan karar gereğince yapılan çalışmalar neticesinde köylerimize içme sularını, Köylere Hizmet Götürme Birliğine devretme kararı alınmış bulunmaktadır.

Bundan sonra köylerimizin ön ödemeli su sayacı takılma işlemleri muhtarlarımız tarafından değil, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülecek. Bu sayede daha sağlıklı bir çözüm olacağına inanıyorum. Ön Ödemeli su sayacı takan firmalarla olan sıkıntılarla bundan sonra doğrudan biz muhatap olup muhtarlarımızın yükünü de azaltmış olacağız. En kısa sürede tüm köylerimize dijital su sayacı takmayı hedefliyoruz” dedi.

Toplantı soru cevap bölümü ile sona erdi.

Yorum Ekle