Amasya İtimat

TAŞOVA nın C.H.Psi

C.H.P’nin eski genel başkanı Sn. Deniz Baykal’ın kendisine kurulan komplodan sonraki süreçte genel başkanlığından ayrıldığı C.H.P’nin başına geçen Kemal Kılıçtaroğlu devletin içinde memurluktan en yüksek bürokratlığa kadar görevlerde bulunmuş birisi olarak devletin işleyişini bilen birisidir.

 

Sn. Kılıçtaroğlu C.H.P genel başkanlığını kucağında bulmuştur. Birileri kolundan tutup o koltuğa oturtmuştur. C.H.P’lilere,  oturduğu koltuğun hakkını verebileceği izlenimi vermektedir.

 

Türkiye’de kendini sosyal demokrat ya da klasik manada solcu olarak tanımlayan insanları C.H.P çatısı altında toplamaya çalışmaktadır. C.H.P’yi Ak Parti’ye alternatif iktidar adayı

Yapabilir mi zaman gösterecektir. Kılıçtaroğlu’nun C.H.P’si iktidarın alternatifi olamasa da iyi bir ana muhalefet  partisi olacağının işaretlerini vermektedir. Şimdilik görüntü budur.

 

Taşova  C.H.P örgütü yıllardır içine düştüğü kısır döngü ve alışılagelmiş görüntüsünden kurtulma yolunda ilk adım olarak  örgüt yönetimini yenilemiş, alışık olunan simaların yerine halkın içinden  yıpranmamış  olanları yönetimine almıştır. Aman canım, yine aynı hamam aynı tas inancı yıkılmıştır.

 

Taşova yerelinin sosyokültürel yapısına uygun halka yukarıdan bakmadan onunla doku uyuşmazlığı olmayan bir yönetim görüntüsü oluşturulmuştur.

 

Yeni yönetim, ilk olarak parti teşkilat binasının yerini değiştirmiş, günlük yaşamda oturulup buluşabilinen çay ocağını sembolik de olsa bir araya gelinilen   yaşam alanı haline getirmişlerdir..

 

Torunlar Havuz başında C.H.P’ye gönül veren partililerle bir araya gelinmesi amacıyla verilen yemekli toplantıya beklenilenden fazla sayıda C.H.P’li ya da sempatizanının katılması ilçe yönetimini memnun etmiştir herhalde.

 

Yerel internet sitelerine yansıyan yemekli toplantının görüntüleri ve yazılı haberler üzerinden

değerlendirme yapacak olursak, katılımcıların profilleri önemlidir. Öncelikle katılanların en gencinden en yaşlısına gelecek için umutlu oldukları, parti yönetiminin çağrısına uyarak, yemek ücretlerini kendileri de ödeyerek köylerden kasabalardan gelmiş, katılımcıların

toplantı heyecanını yaşamaya istekli oldukları görülmüştür..

 

Yemek menüsünde katılımcılara alkollü içeceğin verilmemesi belki C.H.P ve öteki sol örgüt toplantılarında bir ilk uygulamaydı.Parti yönetimi içkisiz yemekli toplantı kararı ve  uygulaması hususunda direnme ve eleştiriler almıştır, herhalde.

 

Düşünün katılımcıların içinde ağzına bir damla alkollü içki almayan genç, yaşlı, erkek, kadın vardır. Belki bir çoğu bamya tarlasından, soğan tarlasından heyecanla oraya gelmişlerdir.. Taşova  ilçe örgütü C.H.P’nin içki içenlerin olduğu kadar içmeyenlerinde, başı  örtülü ya da açık olanların, köylünün, işçinin, esnafın, emeklinin partisi olduğu iddiasını toplantının

Kameralara yansıyan kadarıyla göstermiştir. C.H.P ilçe örgütü partilileri Taşova’nın en nezih mekânında katılanların bireysel tercihlerini de dikkate alarak yemekte bir araya getirmesi işi ciddiye Aldığını, partililerin her şeyin en güzeline layık olduğunu göstermiştir.

 

C.H.P’nin yeni yönetiminin ekip çalışması ruhuyla, sosyal yaşamımızın parçaları, düğün, cenaze, hasta ziyareti vs. gibi hususlarda hassas oldukları, halkla beraber olmayı kendilerine görev addettikleri görülmektedir.. Taşova’da görüntü böyledir.. Benim düşünceme katılırsınız ya da katılmazsınız. Bu Taşova’nın C.H.P’si için milattır.

 

C.H.P’nin yerelin sorunlarıyla da ilgili tespitleri ve çözüm önerilerini resmi makamlara iletmelidirler. Halkın ihtiyaç ve taleplerinin yerine getirilmesinin takipçisi olmalıdırlar.

 

Halkımızın C.H.P’lileri sürekli muhalefet ederken değil, sorunların tespiti, çözüm önerini ve sürecinde yanında görmesi Taşova’mız için kazanım olacaktır.

 

Yaklaşan Ramazan ayı insanlarımızın psiko sosyal durumlarının manevi değerleriyle örtüştüğü ve insani ilişkilerin inançlar temelinde şekillendiği kutsal aydır. Alışılmışın dışında C.H.P ilçe örgütü laiklik kompleksine takılmadan ramazanın manevi atmosferini halkımızla

yaşayabilecek programı kasaba ve köyleri de kapsayacak biçimde şimdiden planlayıp ramazanı halkla beraber yaşarsa, bir ilki başlatmış ve başarmış olacaktır..

 

Niçin olmasın. İlçe örgütündeki insanlar bu toprağın insanları, uzaydan gelmediler ki.

C.H.P adı üstünde halkın partisi. Kılıçtaroğlu’nun genel başkan olması bu tür programlar için uygun zamanı ve zeminin oluşmasını sağladığı inancı kendilerinde varken..

 

12 Eylül’de halkımızın yararına olacağına inandığımız anayasa değişikliği için verilecek HAYIR oylarının halkımızın yararına olmayacağını oligarşik grupların var olan ayrıcalıkları ve imtiyazlarının devamını sağlayacağı inancındayım. Değişim, özgürlüklerin genişletilmesi, askeri  ve yüksek yargının vesayetinin kırılması,12 Eylül mağdurlarının haklarını sembolikte olsa yargıya götürebilmelerini istiyorsanız Hayırda hayır yoktur. Hayır,

EVET’tedir.

 

Bir çok C.H.P’li kardeşlerimizin de vicdani kanaatleri EVET oyuna doğru olacaktır, ümidini taşıyorum.

 

Saygılar…

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.