Amasya İtimat

TAŞOVA BAMYA FESTİVALİ ÇOŞKULU GEÇTİ

              Taşova’da  30-31 Temmuz tarihleri arasında 6. Çiçek Bamya Kültür Ve Sanat Festivali düzenlendi.
            
           Etkinliğin ilk gününde bisiklet yarışması  ve akşam Taşova Meydanında  ses sanatçılarının katılımı ile halk konseri verildi. Taşova Mobilyanın Sponsorluğunu yaptığı program ve  Meydanda yapılan etkinlikler Medya Tv  canlı yayın olarak tüm izleyicilerine aktardı.

            Cumartesi günü Özgür Mobilya’nın Sponsorluğunu üstlendiği program akışında Taşova Bamyası yetiştiricileri arasında yapılan yarışma da birinci, ikinci ve üçüncülere ödüller verildi.Yine  en güzel Bamya Yemeği yarışmasının birincisi Ballıdere Beldesinden Birsen Biçici olurken en iyi bamya yetiştiricisi Çaydibi mahallesinden Abdullah Gültekin kazandı.Akşam ise mehteran gösterileri ve Türkiye eski güzeli Aylin Çoşkun’un verdiği konser ile program sona erdi.

           Taşova Çiçek Bamya Kültür ve Sanat Festivaline Amasya Millet Vekili Akif Gülle ,Amasya Valisi Halil İbrahim Daşöz,Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ,Tokat Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan,Göynücek Belediye Başkanı Talip Alabola,Suluova Belediye Başkanı Mahmut Boz ,Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri,siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda Taşova’lılar katıldılar.

                                     CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.