Amasya İtimat

TAŞOVA MÜFTÜSÜ ENGELLİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Taşova Müftüsü Tuğlu Özürlüler Derneğini Ziyaret Etti


Taşova ilçe Müftüsü Osman Bircan Tuğlu 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri haftası dolayısı ile beraberinde din görevlileri ile birlikte 04/10/2012 günü Anadolu Engelliler Derneği Taşova Şube Başkanı Yavuz Aydın’ı ziyaret etti.


Müftü Tuğlu, kutlamakta olduğumuz Camiler ve Din Görevlileri Haftasının bu seneki konusu Camiler ve  Engelliler olarak belirlenmiş olup, “bizler de bu nedenle Özürlüler Derneğini ziyaret ettik. Müftülük olarak özürlü vatandaşlarımızın camilere rahatlıkla ulaşabilmesi için gerekli düzenlemeyi merkez camiimizde en kısa sürede yapacağız. Özürlü olmayı hiç kimse istemez, bu bir kaderdir, bazıları doğuştan bazıları da  sonradan olabilir. Toplum olarak engeller bedende yeter ki  düşüncede olmasın” dedi.


Anadolu Engelliler Derneği Taşova Şube Başkanı Yavuz Aydın “İlçe Müftümüz Sayın Osman Bircan Tuğlu’nun yapmış olduğu bu ziyaretten dolayı oldukça memnun oldum ve kendilerine teşekkür ediyor Camiler ve Din Görevlileri haftasını da kutluyorum. Son zamanlarda biz engelliler için önemli düzenlemeler yapılmaktadır. Şu an Taşova’da bulunan okullar ve kurumların çoğunda engelliler için düzenlemeler yapılmıştır. Ayrıca hükümetimiz biz engellilere büyük önem vermekte olup hem engelli kardeşimize hem de ona bakana ücret ödemektedir. Bizler toplumda her an ve her yere ulaşmak istiyoruz” dedi.


Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.