TAŞOVA MESLEK YÜKSEK OKULU GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Taşova MYO Bölümleri Öğrencilere Tanıtıldı

Amasya Üniversitesine bağlı olarak 2014-2015 Akademik yılda eğitim öğretime başlayacak olan Taşova Meslek Yüksek Okulu (TMYO) açılacak olan bölümleri lise son sınıf öğrencilerine tanıtıldı.

TMYO Müdürü Salih Değirmenci başkanlığında öğretim görevlileri Makbule Civelek, Olca Sezen ve Bayram İlter’den oluşan bir ekiple ilçede bulunan liselere gidilerek son sınıf öğrencilerine açılacak bölümler hakkında bilgiler verildi.

Kaymakam Engin Uysal “Taşova’mızda on-onbeş yıllık bir hayal gerçekleşiyor. Önümüzdeki yıl kiminiz iki yıllık, kiminiz dört yıllık bölümleri kazanacak ama bunlardan sadece okuyor olmak için gittiğiniz yerler bir işe yaramayacak. Bizim isteğimiz bitirdiğiniz bölüm neticesinde bir meslek sahibi olabilmenizdir. Burada açılacak olan bölümler iş garantisi olan bölümler. Bizim şöyle de bir düşüncemiz var; büyük otobüs firmaları ile görüşüp okulumuzdan ilk mezun olan arkadaşlarımıza iş garantisi isteyeceğiz. Çevrenizin iyi yada kötü demesi için değil geleceğiniz için tercihinizi iyi düşünerek yapın” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer “İlçemizde 2014-2015 Akademik yılda TMYO açılacak olan bölümlerin tanıtımı için Üniversiteden hocalarımız burada sizlere bölümler hakkında bilgiler verecekler. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Öğretim görevlileri bu yıl Taşova’da açılacak olan TMYO faaliyet gösterecek olan Otobüs Kaptanlığı ve Posta Hizmetleri bölümlerinin iş garantili, avantajlı bölümler olduğunu, okul sonrası daha kolay iş bulma imkanı olduğunu, kamuda bu meslekler için mutlak suretle diploma istendiğini ve ayrıca dikey geçiş imkanı da olduğunu belirterek tercih edilmesi gereken bölümler olduklarını söylediler.

TMYO Müdürü Salih Değirmenci tanıtım sonrası yaptı açıklamada “Şu an 2014-2015 yılında açılacak olan Meslek Yüksekokulumuza aktif olarak açılmasını düşündüğümüz Otobüs Kaptanlığı ve Posta Dağıtıcılığı bölümlerine öğrenci alınacak. İlçemizde mevcut olan lise son sınıfları ziyaret ederek onları bilgilendirme ve açılacak programların iş durumları ve okulu bitirdikten sonra dikey geçiş sınavları ile ilgili hangi fakültelere gidilebilirliği hakkında bilgilendirmek için İlçe Milli Eğitim Müdürümüz nezaretinde hocalarımızla beraber tanıtım için buradayız” dedi.

Tanıtım semineri videosu:

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.