Taşova İmam Hatip Ortaokul ve Lisesinden Üç Anlamlı Gün Etkinliği

Kaymakam Talha Altuntaş Taşova İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle

İlçemiz İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi, 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü, Cuma Günü ve Aşure Günü olmak üzere üç anlamlı günü bir arada kutladı.

Önce İmam Hatip Lisesi öğrencileri 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için aralarında cüz paylaşarak Kur’an hatmi şerifini gerçekleştirdiler. 13/09/2019 Cuma günü ise Taşova Merkez Caminde yapılan Hatim Duası ile taçlandırdılar.

Hatim duası öncesi Taşova İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı Ahmet Çoban “İman ve Salih Amel” konulu vaazını sundu. Vaazın sonlarına doğru, yapılan bu programın önem ve amacını açıkladı, öğrencilerimizle birlikte aziz şehitlerimiz için birer cüz paylaşarak kısa sürede Kur’anımızı hatmettik, şehitlerimizin ruhuna bağışlıyoruz. Bize bu güzel vatanı bırakan ve korumak için hala canlarını veren şehit ve gazilerimizi hayırla yad ediyoruz, mekanları Cennet olsun, dedi.

Ahmet Çoban, bu arada sizinle bir konuyu da paylaşayım, bir yanlış anlaşılmayı önleyeyim, okulumuzda sadece meslek dersleri yok ve biz sadece böyle mesleki etkinlikler yapmıyoruz, okulumuzda diğer tüm kültür dersleri var, diğer okullarda olan derslerin hepsi var, yeter ki öğrenciler istesinler, eşit ağırlık sınıfı da oluşturuyoruz, sözel de, sayısal da… Diğer ortaöğretim kurumlarında yapılan tüm sosyal ve kültürel etkinlikleri de yapıyoruz. Yeter ki velilerimizin teveccühü bizimle olsun. Aynı hız da çalışmaya devam edeceğiz, etkinliklere devam edeceğiz, üniversite hazırlık kursları ve TYT – AYT deneme sınavlarına yine hız kesmeden devam edeceğiz. Sizlerin ilgi ve sevgisine, desteğine ihtiyacımız var, parasal bir beklentimiz yok, sadece gönül bağına, manevi desteğinize ihtiyacımız var, dedi ve bize bu üç anlamlı günü kutlama fırsatı veren Sayın Taşova Müftümüze ve bize yardımcı olan Müftülük çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz, dedi.

Vaazın sonunda 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için yapılan hatmi şerifin duası yapıldı.

Müezzinliğini İmam Hatip öğrencilerinin yaptığı Cuma namazının, imam-hatipliğini İmam Hatip Ortaokulu Müdür Vekili Metin Yaman yaptı.

Cuma namazı sonrası cami bahçesinde, Taşova İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan aşure, cemaate ikram edildi.

Üçü bir arada sunulan etkinlik sonrası İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi müdürleri programa katılarak destek veren Taşova Kaymakamı Talha Altuntaş’a, Belediye Başkanı Bayram Öztürk’e, İlçe Müftüsü Mahmut Bektaş’a, cemaate ve emeği geçen aşçılara, hizmetlilere ve öğretmen-öğrencilere teşekkür ettiler.

Yorum Ekle