TAŞOVA İÇİN BİR TEKLİF

TAŞOVA İÇİN BİR TEKLİF
Ömer CELEP
Bilindiği gibi Taşova, daha önceden belki hayal bile etmediği ya da edemediği bir hazzı yaşıyor. Hentbol takımımızın başarısı. Belki bazı okurlarımız çok önemsemeyebilir ama biz bu başarıyı çok önemsiyor ve çok destekliyoruz.
Hentbol özellikle benim çok ilgi duymadığım bir spor. Ancak küçük bir ilçe takımının dünyanın en önemli takımlarıyla yarışıyor olması çok manidar ve çok önemlidir. Bu başarıyı hiç şüphe yok ki; bir öğretmen, sevgili Sercan Şenel gösterdi ve başarı sonunda gelen mutluluğu bize yine o yaşattı. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Sevgili Sercan’la gurur duymalıyız.
Bizde insanı yönlendirici ve vefalı kılıcı nefis bir söz var… “Marifet iltifata tabidir.” Evet öyledir. İnsanların; gösterdiği marifet sonunda ona iltifat edilirse başarının devamına teşvik olur. Daha büyük ve daha önemli başarılar için kamçılamış olunur.
Bu sevgili öğretmeni bir şekilde ödüllendirsek istiyoruz… Bu tip ödüllerin madde planında kıymet hükmünün çok fazla önemli olmadığını düşünüyoruz. O halde nasıl ödüllendirelim?
Teklifimiz!…
Taşova’mıza yeni bir gençlik merkezi açılacağı söyleniyor. Açılacak bu gençlik merkezine bu öğretmenimizin ismi verilebilir ve çok da iyi olur diye düşünüyoruz.
İlgililer, yetkililer bu veya buna benzer bir ödülü sanırız ona çok görmezler.
Bu öneriyi sporseverler ve başarıdan haz duyanlar hep dillendirmeli ve yetkilileri teşvik ve etki alanları içine almaları gerektiği kanaatindeyiz.
Bu uygulama hem sevgili Sercan’ı onore edecek ve hem de bundan sonra gelecek çalışmalara öncülük edecektir diye düşünüyoruz.
Uygulamanın hiçbir maddi boyutu yoktur. Bu nedenle uygulayıcılara maddi bir külfet getirmeyecektir ama sanırız sevgili Sercan’da kalıcı bir başarı mührü olarak yaşayacaktır.
Hadi hayırlısı…

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.