TAŞOVA HASTANESİNDE  DOKTOR SIKINTISI GİDERİLİYOR.

 

 

Taşova Devlet Hastanesi uzman doktor eksikliği  gideriliyor.    Dahiliye Uzmanından sonra Çocuk Sağlığı ve  Hastalıkları Uzman Doktoru göreve başladı.

Amasya   Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği; Çarşamba –Cuma günleri  Genel cerrah,  Salı –Perşembe günleri   Kadın  Doğum Uzman doktorunun görevlendirilmesi  ile bir nebzede olsa uzman doktor  sıkıntısı  giderilmeye çalışılıyor. 63  köyü ve 76 mezrası olan ilçemiz vatandaşları   kış nedeni ile  Paletli  Kar  Ambulansının 112  acil servisinde hizmet  vermesi   hasta ve hasta yakınlarını sevindiriyor.

2013 yılında olduğu gibi ;  Dahiliye uzmanı, Genel Cerrah, Anestezi ve Reaminasyon Uzmanı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Aile Hekimi ,Diş hekimi,  Pratisyen hekim,  Ebe ve hemşiresi ile hizmet vereceği günler için  yetkililerden ,milletvekillerinden haklı olarak destek bekliyor.

Boş olan branşlara atama yapıldığında    63 yerleşim yerinde 31.000 nüfusun yaşadığı ilçemiz     vatandaşlar  rahatsızlandığında  ; Amasya, Erbaa ve Samsun hastanelerine gitmek zorunda kalmayacaklar.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.