Amasya İtimat

YEG, TKV TOPLANTISINA KATILDI

tkv21969 yılında yoksul köylü hanelerini kırsal kalkınmaya yönlendirmek amacı ile kurulan Türkiye Kalkınma Vakfı (TKV)’nin Ankara”da düzenlediği “KIRSAL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İÇİN POLİTİKA ANALİZİ ve SAVUNU-LOBİCİLİK EĞİTİMİ” Programında ilçemizi  Taşova Yerel Eylem Gurubu Derneği (YEG) adına derneğin genç üyesi Gökhan Tekeş temsil etti.

19-21 Aralıktkv3 2016 Pazartesi ve Çarşamba günleri arasında üç gün süren seminer Türkiye Kalkınma Vakfı Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Tuğrul’un açış konuşması ile başladı. İkinci gün ise Proje Uzmanı Mert Altıntaş Lobicilik eğitimi hakkında sunum yaptı. Seminerin üçüncü günü ise iki günün değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantıya Amasya’da kurulan YEG dernekleri damgasını vururken, 3 derneği bulunan ilimiz Amasya’yı; Taşova: Gökhan Tekeş, Göynücek: Halil Alaboğa, Gümüşhacıköy: Hüseyin Gökçen temsil etti. Diğer YEG derneklerinden Manisa-Gördes ilçesi YEG Derneği toplantıda hazır bulundu.

Türkiye Kalkınma Vakfı; Kırsal kalkınma amaçlı, kamu yararına çalışan özel, kar amacı gütmeyen bir kalkınma kuruluşu olarak yaptığı faaliyetleri ile ön plana çıkıyor.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.