Amasya İtimat

TAŞOVA ÇALIŞTAYI

    İlçe kaymakamımız Sn. İbrahim Halil ŞİVGAN’a Taşova’mıza hoş geldiniz der, İlçemize hayırlı olması temennisi ile başarılar dilerim. 13/04/2010 tarihinde esnaflara dağıtılmış olan bilgilendirme metni içeriğinde problemleri gözlemlemiş Taşova’nın büyümesi için esnafın problemlerine el atacağını, çözüm arayacağını çözümünde birlik beraberlik olduğunu bu konuda elinden gelen her şeyi yapacağının bir deklaresi olan bildiri den ötürü ayrıca  şükranlarımızı bildiririz.

        Benimde Esnaf Odası Yönetiminde olmam hasabiyeti ile bizleri onurlandırarak yapmış oldukları nazik  ziyaretlerinde Eğitimden sağlığa, güvenlikten tarıma kadar bir çok konuda ne yapabilirizi  araştırması, sorması sorgulaması,samimiyetinin bir göstergesidir.  Çözüm TAŞOVA ÇALIŞTAYI nda, çözüm  Taşova merkez ve  dışarıda bulunan tüm sivil toplum örgütlerinin birlik ve beraberliğinden geçeceği konusunda hem fikir olduk.

        Dikkat çeken en önemli noktalardan biride Taşova da değişim zamanı başlatmak istemesi  bu  Taşova için bir milat,yani dönüm noktasıdır.

        Taşova dışında olan tüm dernekler, Bürokraside yer alan Taşova’lılar,kamu kuruluşları amirleri ,iş adamları, Taşova sevdalıları lafta Taşovalı olma devri bitmiştir. Sözde değil özde Taşovalı olma zamanı gelmiştir.  Elimizi hepimizin taşın altına koymamız gerekir. Kaymakamımız burada ebedi kalıcı değildir. Her devlet memuru gibi zamanı geldiğinde gidecektir. İçten ve samimi taahhüdü vardır,  bizlere düşen  samimi insanı, samimi olan mülki amirimizi her yönden desteklemektir .Siyasi temsilciler, sivil  toplum örgütleri öğretmenler,öğrenciler,  en alttan  en üst düzeye kadar herkes beyin fırtınası yapmalı düşünceler, fikirler havada uçuşmalı,icra makamına teslim edilmeli.Devlette süreklilik esas ise başlamak bitirmenin  yarısıdır.

         Ayağının tozu ile ilk icraat olarak Taşova’daki doğal güzelliklerin tanıtımı sağlamak, turizme katkı sağlamak için TRT den ekip getirtiyor Boraboy gölümüzün tanıtımı yapmak için çekim yapılıyor yakında yayınlanmak üzere söz alınıyor.  Amasya’da bizim sahip olduğumuz imkanlara sahip olan bir ilçe var mı?  ortasından ırmak geçen tek ilçe biz içinden uluslar arası karayolu geçen ilçe biz ,belde köy sayısında en fazla yine biz doğal güzellikleri ve coğrafi özellikleri yönünden en önde yine biz  bunlara rağmen  ihmal edilen geri kalan  yine biz ,ufak düşünen siyasiler,ufak düşünen sivil toplum örgütleri artık kafamızı kaldırma zamanı gelmiştir.  Kaymakam beyin ifadesi ile TAŞOVA’DA DEĞİŞİM ZAMANI   başlamıştır. Büyük düşünme zamanının kıvılcımı atılmıştır.

          Bu Taşova’da bir ilktir. Düşünün, bir kaymakam geliyor sormakla, brifingle   bilgilendirilmek istemiyor bizzat kendi gözlemliyor araştırma yapıyor. Belediye başkanı gibi oy isteyen vekil adayı gibi Taşova için taahhüde bulunuyor. Taahhüdü  de bildiri şekline getirip halka dağıtıyor,

       Peki biz  Neyi bekliyoruz?.. bizden ne bekleniyor bunu çözmemiz gerekir .

        Yapılacak ilk çalıştay toplantısında hepimiz,tüm sivil toplum örgütleri iyice hazırlanmalı, dersimize güzel çalışıp taleplerimizi sıralamalıyız

             Kent konseyine değinmiştim aylar önceki yazımda ilgileneni bırak merak edipte bu nedir diye soran dahi olmadı.  işte kent konseyini kuracak ilk  adım işte Taşovamızın geleceği

             İnşaallah   bu düşünceler üzerinde de siyasi oyunlar olmaz Taşova makus kaderine terk edilmez, kabuğundan sıyrılır  atılacak adımı atar.

             Sayın kaymakamım siz cesurca yüreğinizi koydunuz bizde Taşova olarak size saygıda kusur etmeyiz.

           HER ŞEY TAŞOVA İÇİN   parolası  ile

           TAŞOVA ÇALIŞTAYI mız şimdiden hayırlı olsun.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.