Amasya İtimat

Taşova Belediyesinden Vefa Gecesi

 

 

 

Taşova Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile vefa gecesi düzenledi.

 

Çadır restoranda düzenlenen geceye Kaymakam Kudret Kurnaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Milli Eğitim şube Müdürü Ahmet Ergün, emekli ve halen çalışan öğretmenler katıldı.

 

Tüm öğretmenlerin öğretmenler günü bir küçüğünüz bir öğrenciniz olarak kutluyor ellerinizden öpüyorum diyen Kaymakam Kurnaz

“Ben öğretmenliği fedakârlık olarak tanımlıyorum. Zor şartlar altında öğrencileri yetiştirmeye öğretmeye çalışan öğretmenlerdir. Bu fedakârlığı hiç kimse para karşılığı yapmaz. Hiç kimse devlet memuru olacağım diye oradaki zorluk hiç bir şey için çekilmez. İşte öğretmenlik bu yüzden çok kıymetli ve kutsal bir mesleğin mensuplarısınız. Siz emekli öğretmenler sizin zamanınızda teknoloji bu kadar yaygın değildi bu kadar kolay ulaşılabilir değildi. Sizler öğretmenlik yaptığınız yıllarda gerek öğrenciler için gerek veliler için bilginin aydınlığın kaynağı idiniz. Emeklerinizden ötürü milletim adına insanlık adına hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Her meslek çok önemlidir ama bizimde geldiğimiz meslek olduğu için öğretmenlik ayrı bir öneme sahiptir diyen Belediye Başkanı Öztürk

 

“En önemli hizmet alanlarından olan eğitimde yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimizle bir arada olmak hatırlamak onlarla sevgimiz ve soframızı paylaşmak için sizlerle bir arada olmak istedik.

 

Dışardan baktığımızda öğretmenliğinin ne kadar zor, önemli ve kutsal olduğunu görmüş oluyoruz. Sizler bu memleketin gelişmesi ve ilerlemesi için yaptığınız bundan sonrada yapacağınızdan eminim. Hepinizin hepimiz üzerinde emeği var emeklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Öğretmenlik kutsal bir görevdir, öğretmenlik candır canandır gelecek nesilleri elinde yükseltendir diyen

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tümer

“Öğretmenlik mesai kavramı içerisine sığdırılamayacak bir meslektir. İnsana hizmet eden bütün meslekler kutsaldır. Biz öğretmen olduğumuz için en kutsal meslek öğretmenliktir. Ayrıca öğretmenlik diğer mesleklerinde anasıdır. Öğretmen gün boyu ne kadar yorulursa yorulsun eve gelince ben bugün ne kadar verimli oldum diye kendini hesaba çeker. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fed ettikten sonra kendisini tebrik etmeye gelenlere hocası Ak Şemsettin’i işaret etmiştir. Esas hak eden odur demiştir. Çünkü fetih yapan Fatihleri yetiştirenler öğretmenlerdir” dedi.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk programa katılan öğretmenlere hediye verdi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.