24 Kasım Öğretmenler Günü Farklı Kutlandı

 

 

Taşovalı emekli  eğitimciler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü  23 Kasım 2015 günü akşamı çok özel bir etkinlik ile yaşadılar.

23 Kasım akşamı emekli  öğretmenler Başkan Bayram Öztürk’ün  “Vefa Gecesi”’inde verdiği yemekte buluşurken, Türk Sanat  Müziği özel konseriyle  keyifli bir akşam yaşadılar. Kendisi de öğretmen olan  Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “Vefa Gecesi” inde ilçede yaşayan emekli öğretmenler, görevde başında olan en yaşlı öğretmenler ve en genç öğretmenleri restorantın kapısında   çiçeklerle karşıladı. Türk sanat müziği eşliğindeki  yemeğin ardından, Türk Sanat Müziği Korosu tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü Özel Konseri ile  farklı bir akşam yaşandı. Söylenen müziklere eşlik eden emekli öğretmenler, Öğretmenler Günü’nü doyasıya yaşadı. Öğretmen baba ile oğlun, öğretmen ile öğrencisinin buluştuğu gecede; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Eğitimci Başkan Bayram Öztürk ve Kaymakam Kudret Kurnaz, öğretmenlik mesleğinin önemini anlatan konuşmalar yaptılar.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk ; kendisinin de  bir öğretmen olduğunu hatırlatarak, “Şehrimize, memleketimize hizmet etmeye çalışan bizim gibi insanlar varsa bunun temelini atan öğretmenlerimizdir. Biz onlara minnetimizi ve şükranımızı ne yapsak ödeyemeyiz. Onlar her şeyin en güzelini hak ediyor. Hem yemekte bir araya gelerek hem de konser etkinliği düzenleyerek öğretmenlerimize güzel bir gece yaşatmak istedik. Böyle güzel bir gecenin devamı mutlaka olacaktır. Çevrelerine ışık veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Başkan Öztürk günün anısına  öğretmenlere kalem ve karanfil dağıttı. Daha sonra emekli, öğretmenler anılarını anlatarak bu geceyi organize eden Belediye  Başkanı Bayram Öztürk’e teşekkür etti.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ  FARKLI KUTLANDI.

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile  sabah saat 09.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törenlerde, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Müftülük konferans salonundaki programa Kaymakam Kudret Kurnaz, Cumhuriyet Savcısı Ziya Burak Gürgah, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, emekli ve çalışan öğretmen ve öğrenciler katıldı.

ÖĞRETMEN YUNUS’TA GÖNÜLDÜR.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa  Tümer;” Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, insanlar arasında hoşgörünün simgesisiniz. Öğretmen, öğrencilerinin üzerine bir anne, bir baba şefkatiyle titreyendir. Kendini öğrencilerine adayan, gömleğinin düğmesi açılınca ilikleyen, alnı terleyince mendiliyle kurulayan, ayağına taş dokunsa acısını yüreğinde hisseden, onunla ağlayan, onunla gülen, ondan önce üzülendir. Kısacası öğretmen Yunus’ta gönül, Karacaoğlan’da sevdadır. Mehmet Akif’te yürek, Köroğlu’nda mertliktir. Dadaloğlu’nda cesaret, Atatürk’te bilimsel düşünme, Aşık Veysel’de tüm Anadolu’dur.

Sizler sevgi elçilerisiniz. Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, insanlar arasında hoşgörünün simgesisiniz, en güzel örnek ve vazgeçilmez modelsiniz. Sizler dünyanın en güzide insanlarısınız” dedi.

Kaymakam Kudret Kurnaz;” Sevgili öğretmenler,  Çocukların, otorite olarak tanıdığı anne ve babadan sonra ikinci kişi siz öğretmenlerisiniz. Hatta o kadar değerlisiniz ki, bazen öğrenciler bir ikileme düştüğü zaman anne babalarını değil siz öğretmenlerinin sözünü dinliyor. Sizler, okuyan öğrencilerin, bireylerin hayatında çok önemli insanlarsınız. Sizler toplumu imar eden dolayısı ile bir ülkenin geleceğini imar eden  mimarlarsınız.  Eğer bu  faaliyetinizi iyi yaparsanız ülkenin geleceği kurtuluşa refaha ermiş olacaktır” dedi.

Mesleğe yeni başlayan 17 öğretmenin yemin töreninden sonra  bu yıl emekli olan öğretmenlere “Şeref Belgesi” verildi. Yapılan yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri verildi Hafızalardan silinmeyecek olan  öğrencilerin hazırladığı  oratoryoda  vefat eden öğretmenlerin isimleri okunurken duygusal anlar yaşandı. Hatıra fotoğrafları ile program sona erdi.

IMG_5306 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 001 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 009 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 008 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 007 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 006 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 004 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 010 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 011 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 013 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 017 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 018 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 044 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 036 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 031 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 026 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 021 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 062 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 071 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 073 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 066 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 074 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 067 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 076 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 068 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 069 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 079 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 080 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 092 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 110 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 114 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 094 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 081 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 082 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 097 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 118 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 128 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 100 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 083 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 090 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 108 ÖĞRETMENLER GÜNÜ 132

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.