TAŞOVA BELEDİYESİ KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

Belediye Başkanı Bayram Öztürk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kahvaltı programında  kadınlar gününü kutlandı.

8 Mart 2016 Salı günü saat 09.00 da Öğretmenevi yemek salonunda Kadınlar onuruna verilen kahvaltıda Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, sivil toplum örgütlerinden  temsilciler  ve her kesimden bayanlar katıldı.

Kadınlar onuruna verilen  yemekli kutlama programında  konuşan Belediye Başkanı Bayram Öztürk ; ” Sizler başımızın tacısınız, tacı  olmaya da devam edeceksiniz. Hepinizi yürekten kutluyorum. Her başarılı erkeğin arkasında bir başarılı kadın vardır. Bunu da özellikle söylemek istiyorum. Gündemdeki konu hakkında kadına uygulanan işkenceleri şiddetle kınıyorum. Kadına şiddeti önlemek amaçlı kamu kurumları olarak hükümetimizin belirlediği kanunlar çerçevesinde şiddet uygulayanların  hak ettiği cezayı almaları için elimizden geleni yapacağız. Cenab-ı Allah bizleri iki eşit  varlık olarak yaratmıştır. Kadın  ve erkek olarak eşit haklara sahibiz.. Kadının veya erkeğin birbirinden üstünlüğü yoktur. Maalesef uygulamalarda olumsuz örnekler yaşanmaktadır. Her şeye rağmen bugün bir takım engeller aşılmış,  belediyemizde İş-Kur elemanı olarak çalışan bayanlarımız, devlet kurumlarında memurlarımız , başbakanlık yapmış bayanlarımız ve bakanlarımız var. Dünya ülkelerine göre kadına önem veren bir milletiz. Tarihimizdeki   örnekler  toplumumuzda kadına verilen değer açısından  önemlidir. Kadına seçme ve seçilme hakkı yine toplumumuzda öncelik olarak yer alır. İlçemizde bile 7 mahalle muhtarından birisi kadındır, bu da çok önemlidir.Daha iyi noktalara gelmek dileği ile hepinizin kadınlar gününü kutluyor. Ailenizle sağlıklı . huzurlu bir yaşam diliyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk , iki yıllık  görev süresi içerisinde Taşova’da yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Mart ayı sonu itibari ile  Belediye düğün salonunda yapılacak değerlendirme toplantısına kadınları da davet etti.

Program kadınların  sohbet havasında karşılıklı soruları ile devam etti.

8mart 011 8mart 015 8mart 016 8mart 017 8mart 019 8mart 020 8mart 021 8mart 022 8mart 023 8mart 025 8mart 026 8mart 027 8mart 028 8mart 029 8mart 030

 

Yorum Ekle