ATATÜRK BULVARI ( SAMSUN CAD) YENİLENİYOR.

Samsun Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü’ne ait Atatürk Bulvarı  (Samsun caddesi)  yol ve tretuar çalışmaları başladı.

5 Mart 2016 Cumartesi günü  Atatürk Bulvarı ( Samsun caddesi) tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Adnan Menderes köprüsü ile İmam Hatip lisesi önüne kadar  1000 metre  uzunluğundaki  Atatürk Bulvarı’nın yenilenmesi için    Samsun Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü  2015 yılında ihale yapmıştı. Asfalt öğütücü iş makinesi 25 cm derinliğinde  hafriyat temizleme çalışmalarına başladı. Atatürk Bulvarı’ndaki çalışmaların 2 ay gibi kısa sürede tamamlanması planlanlanıyor.

Samsun Karayolları 7.Bölge Müdür Yardımcısı  Selçuk Urçar ; “Taşova şehir içi geçiş yolunun ihalesi 2015 yılda yapılmıştır.Yaklaşık 1.1 Km uzunluğundaki  şehir geçişimizi toprak tesviye ,bordür-parke düzenleme  çalışmaları yapılacak olup, 2 ay içerisinde teslim edilecek. Yaklaşık olarak Taşova’ya 2  milyonluk bir yatırım yapılmış olacak  ve İnşallah açılışına da geleceğiz.”dedi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye başkanı Bayram Öztürk; “ Taşova’da ciddi bir  atılım ve yenileşme çalışmaları devam ediyor.Bu gün itibari ile Karayol ları kendi imkanları ile  Taşova şehir içi Atatürk Bulvarı asfaltlama çalışmalarına başladı.İnşallah Taşova’nın makus tarihini yenmek üzereyiz. Taşova’nın bütün  caddelerinde ;doğalgaz,  Yeşilırmak ıslahı,parke ve kaldırım çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.”dedi


DSC00060 DSC00061 DSC00063

Yorum Ekle