Amasya İtimat

TAŞİMDER’den Öğrencilere Büyük Destek

TAŞİMDER’den Büyük Destek

Kısa adı TAŞİMDER olan “Taşova İmam Hatipliler Derneği” kurulduğu tarihten bu yana her yıl ortalama sekiz ay Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda halen okuyan ve de bir üst öğretimde öğrenimine devam eden kırk öğrenciye burs veriyordu.

Bu sene de TAŞİMDER yönetimi toplanarak, 2023/2024 eğitim öğretim yılı burs miktarlarını Taşova’da bir ilk yaparak rekor seviyeye yükseltti.

TAŞİMDER yönetimi, Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’na merkezi sınav ile LGS (Liselere Geçiş Sınavı)’den 400 – 450 puan alıp tercih yapan öğrencilere aylık 500 (beş yüz) TL, 450 puan ve üzeri ile yerleşen öğrencilere aylık 1000 (bin) TL dört yıl boyunca burs verme kararı aldı.

Dernek yönetimi açıklamasında, “Dernek olarak Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun başarısı için okul yönetimi ile koordineli çalışarak imkanlarımızı sonuna kadar kullanacağız. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

.

.

Yorum Ekle