Amasya İtimat

  Evi 3 basit adımda düzenleyin

  Dağınık ve kaotik bir düzende yaşamak istemeyenler ev düzenine son derece önem verirler. Evin sürekli olarak derli toplu olması yaşam kalitesinin yükseltilmesinde etkili olmaktadır. Düzenli evlerde yaşamak kişiyi psikolojik açıdan motive ederek daha huzurlu olmasını sağlar.

  Evi 3 Basit Adımda Düzenleyin

  Dağınık ve kaotik bir düzende yaşamak istemeyenler ev düzenine son derece önem verirler. Evin sürekli olarak derli toplu olması yaşam kalitesinin yükseltilmesinde etkili olmaktadır. Düzenli evlerde yaşamak kişiyi psikolojik açıdan motive ederek daha huzurlu olmasını sağlar.

  Kimi zaman fiziksel yetersizlikler mekânların düzenli olmasının önüne geçebilir. Metrekaresi küçük mekânlarda düzeni sağlamak daha zor olabilmektedir. Düzenli bir ev için kullanılan eşyaların da önemi büyüktür. Ev işleri için en iyi ürünler fonksiyonel kullanım sağlayan ürünlerdir. Bugün dekorasyonda ve ev düzeninde kullanılan pek çok alternatif ürün, ev düzeninde büyük fayda sağlamaktadır.

  Ev Düzenini Sağlamak İçin Küçük İpuçları

  Ev düzeninin kontrol altında tutulması kullanılan mekânların sürekli olarak düzen içerisinde olmasını sağlamaktadır. Küçük ipuçlarını yerine getirerek ev düzenini sağlamak mümkündür. Bunlar;

  • Kullandığınız eşyalar ile işiniz bittiğinde mutlaka yerine kaldırın.
  • Dolap içlerini daha verimli bir biçimde kullanmak için dolap içi düzenleyicilerden faydalanın.
  • Birbirinden güzel ve fonksiyonel raf sistemlerinden yararlanarak yerden tasarruf sağlayın.
  • Özellikle küçük mekânlarda yatak ve koltuk altı gibi alanları depolama alanı olarak kullanın.
  • Uygun duvarlara dolap ve ünite gibi ürünler yerleştirerek daha verimli bir depolama sağlayın.
  • Sehpaların üzerini organizerler yardımı ile kullanışlı hale getirin.

  Tertip ve düzen için kullanılan mekânın fonksiyonel ürünler ile donatılması son derece önemlidir. Ev işleri için en iyi ürünler kategorisinde yer alan pek çok düzenleyici yaşama pratiklik katmaktadır. Düzenleyiciler sayesinde küçük alanlar çok daha büyük işlevsellikler kazanmaktadır.

  Bahçeli ve Havuzlu Evlerde Düzen

  Bahçeli ve havuzlu evlerde düzen bu alanlarda da gayret gösterilmesini gerektirmektedir. Havuz çevresinin düzenli olması görsel olarak görüntü hoşluğu yaratırken, havuz etrafında ortaya çıkabilecek ev kazalarının önlenmesinde de etkili olmaktadır. Havuz etrafında kullanılan şezlong ürünlerin kullanılmadığı zamanlarda kapatılarak düzenli bir biçimde sıralanmış olması düzen için önemlidir.

  Bahçeli evlerde bahçe mobilyalarının düzenli bir konumda yer alması ve bahçede bulunan ardiye gibi bölümlerin rutin olarak düzenlenmesi bahçe düzeninin sağlanmasında büyük yer tutmaktadır. Düzenli bir ardiye sayesinde ihtiyaç duyulan malzemeler ihtiyaç anında kolaylıkla bulanabilir.

  Bahçelerde ve havuz başlarında bulunan şezlong ürünlerin yaz sezonunun bitmesi ile toplanması ve kapalı alanlara taşınması bu ürünlerin olumsuz hava şartları nedeniyle bozulmasının önüne geçecektir.

  Ev düzeni denildiğinde evi bahçe ve havuz gibi alanları ile tam bir bütün olarak düşünmek gerekmektedir. Her zaman temiz ve düzenli bir yaşam alanında kaliteli vakit geçirmek isteyenler günlük rutin düzenleme ve temizleme işlemlerini aksatmadan yerine getirmelidirler. İşlerin biriktirilmesi daha sonrası için daha zor süreçler ortaya çıkarmaktadır.

  Ev düzeni konusunda son derece etkili olan bir püf nokta da kullanılmayan fazla eşyaların uygun şekillerde başkalarına verilmesi veya depo gibi alanlara kaldırılmasıdır. Fazlalıklardan arındırılmış alanların düzeni ve temizliği çok daha kolay olmaktadır.

  Yorum Ekle