TARIMSAL VE KIRSAL KALKINMA TOPLANTISI

TARIMSAL VE KIRSAL KALKINMA TOPLANTISI
Ömer CELEP
16 Aralık günü Taşova Kaymakamlığımız ve belediyemiz koordinesinde ilgili köy muhtarları, çeşitli girişimciler ve bazı esnafların katıldığı bilgilendirme nitelikli bir toplantı yapıldı. Toplantı belediye başkanımızın açış konuşması ile başladı.
Açık söylemek gerekirse toplantı çok yaralıydı. Belediye Başkan Sayın Bayram Öztürkkonuşmasında samimi bir yaklaşımla ilçe sorunlarıyla yakından ilgilendiğini, konuya artık iyice vakıf olduğunu, bütün sorunların çözülmesi yolunda gayret içinde olduklarını, konuşmasıyla gösterdi. Her konuyu anlatmadı ama her konuyla ilgileniyor izlenimi veriyordu. Enteresandır; koordinesini üslendiği toplantının amacı doğrultusunda köylerin sorunları ile de ilgilendiği net bir şekilde açıktı.
Bunları Taşova’mız için birer kazanım olarak görmek gerektiğini düşünüyoruz.
İl koordinatörü sıfatıyla katılan görevli Sayın Okan Sezgin ise, son derece heyecanlı, son derece samimi ve son derece görev bilinci içinde hem mevzuatına hem de yetki sınırlarına vakıf, kendine güvenen ve kendisinden emin tavırlarla son derece güzel, etkileyici ve özendirici bilgiler verdi.
Toplantının koordine ve sunumunu da Başkan yardımcımız Sayın Kadir Aydoğan yapıyordu. Öğretmen kökenli olmanın rahatlığı içinde samimi bir program sunumu izledik.
İlçe kaymakamımız Sayın Emin Kaymak da oldukça samimi yaklaşım içinde yaptığı konuşmadaki final cümle “bu toplantı milat olsun” ifadesiyle toparlayıcılık, birleştiricilik, bütünleştiricilik fikrini derinleştiriyordu. Bütün katılımcılar samimi ama biraz tedirgindi sanki.
Tedirginliği yenmek gerek, azimli kararlı ve cesur olmak gerek. Hayatta bazı şeyler riski gerektirir. Risk almayanlar başarılı olamazlar. Risk almak ama sınırı iyi korumak gerek.
Yararlı bir toplantı olduğunu düşünüyoruz. Bu türden toplantılar insanımızı daha da yüreklendirecek onları daha verimli kılacaktır.
Girişimcilerimiz devletin tanıdığı bu imkanı fırsata çevirmeli gerekli girişimlerde bulanarak sağlanan bu destekten yaralanmalıdır.
Fırsat bekleyen kaybeder, fırsatı icat eden kazanır. İlgi duyulan ve kazanç kapısı gözüken alanlar iyi seçilmeli, cesaret ve sadakatla yararlanılmalıdır. Üretim, ticaret ve turizm bir taraftan girişimcilerimiz için kazanç kapısı olurken, bir taraftan da Taşova’mız ve ülkemiz için de milli servete katkı sunacaktır.
İnşallah hayırlısı olur.

Yorum Ekle