Taşova’da 3 Okul Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile başlatılan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında Amasya il genelinde ödül almaya hak kazanan otuz okula sertifika ve beyaz bayrakları verildi.

Taşova’dan Özkan Ağış İlkokulu, Alpaslan İlk ve ortaokulu ile Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beyaz Bayrak almaya hak kazandı.

Amasya Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Vali Vekili İrfan Demiröz burada yaptığı konuşmada“ Okullarımızda fiziksel dönüşümle birlikte zihinsel dönüşümü de gerçekleştirmeliyiz. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yapacağı çalışmalarda sivil toplum kuruluşluları, okul aile birlikleri ve velilerle etkileşim içerisinde olması gerekir. Bu şekilde ilimiz genelinde bütün okullarda temiz ve belli standartları yakalayan ortamlar oluşturabiliriz. Bu çalışmaları öğrencilere yönelik konferanslarla da destekleyebilir ve onların da farkındalığını arttırabiliriz. Beyaz Bayrak uygulaması, okullarımız ve idarecilerimiz için de bir teşvik niteliğindedir. Bu proje ile öğrencilerimizin ortak kullanım alanlarını ne şekilde kullanmaları gerektiğini öğreneceklerdir. Projeyle okullarımızın genel fiziki düzeni, sınıflar, öğretmen odaları ve bahçe düzeni bir standarda kavuşacaktır. İlimizin eğitimi için büyük önem arz eden bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Halk Sağlığı Müdürü Öner Nergiz ve Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş proje hakkında bilgiler verdi.

Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri müzik sunumu yaptı daha sonra İl Genelinde Beyaz Bayrak almaya hak kazanan otuz okul idareci  ve personele sertifika ve beyaz bayrakları verildi.

Program Türk Telekom Bilişim Lisesine protokol üyeler ve öğrenciler tarafından Beyaz Bayrak çekilmesi ile sona erdi.

7565040 6976617 8508152 2762494 3754899

Yorum Ekle