TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNDEN İLÇEMİZE BÜYÜK YATIRIM..

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliğine bağlı Taşova ve çevre birim Kooperatiflerce; Tarım arazilerinde üretim miktarının artışı, ürün çeşitliliği ve üretim sürekliliğini sağlayan tarımsal üretim planlaması dahilinde ortak ürün değerlendirme kapsamında Amasya İli içerisinde gerçekleşen arpa, mısır, ayçiçeği, bamya, yaş sebze ve meyve vb. ürünlerin, çiftçilerimiz ekonomik menfaatleri ve uygun fiyata kaliteli bir geri dönüşüm kapsamında ürün alımı büyük bir önem arz etmekte olup, bu süreçte, Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği bölgede stratejik adımlar atarak Taşova ilçemiz, Doğu mahallesi (Askerlik Şubesi yanında)  bulunan arsa üzerine Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamı  13. Etap dahilinde % 50,00 hibeden   faydalanarak 3.979,88 m2 alan içerisinde 4 adet Çelik Silo yatırımına başladı.

Ortak ürün değerlendirme çerçevesinde zaman kaybetmemek adına yüklenici firma tarafından tesviye çalışmalarına başlanılmış olup zemin iyileştirme çalışmaları ile hız kazanarak çelik silolar sırasıyla yükselişe geçeceği bildirildi. Burada yapılacak olan tesis yatırım maliyetini ürün alım konusunda, pazar payından da edeceği kar ile finans maliyeti dahil 4 yıl içerisinde kendisini finanse edeceği öğrenildi.

Ayrıca tesisin ilerleyişi sırasında aynı arsa üzerine 600 m2 hizmet bölmeli depo dahil edilerek gıda ürünleri başta olmak üzere gübre, kömür, tohum vb. emtiaların depolanması ve satışı gerçekleştirilecek.
Ayrıca Tarım Kredi Kooperatifleri ve Tarım Kredi yem Taşova Şubesi olarak 2020 yılı için 10.000 ton arpa, 15.000 ton mısır, 30.000  ton ayçiçeği vb. ürün alımı gerçekleştirileceği bilgisi verilmiş olup, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinin iştiraki olan Tarım Kredi Yem A.Ş. tek bir marka adı altında piyasada daha etkin ve kaliteli üretim gerçekleştirmekte, merkezi yönetim ham madde temini, koordinasyon kolaylığı, dağıtım vb. konularda rekabetçi avantaj sağlamakta ve yem sektöründe son yıllarda üreticilerin üretim ihtiyaçlarının karşılanması noktasında aktif bir rol üstleniyor.

Yorum Ekle