Amasya İtimat

T.C. TAŞOVA İCRA DAİRESİ 2017/32 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Amasya İli, Taşova İlçesi, Yeni Mahalle, Ötegeçe Mevkii 221 ada 43 parsel, 2 Kat 3 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken vasfındaki taşınmaz; yaklaşık on yıllık, üç adet mesken amaçlı kullanılan daireden oluşan binanın 2. normal katında bulunan 140,00 m2 daire; tabanları laminat, koridor ve sulu alanlar seramik kaplamalı, kapılar ahşap panel, duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalı, plastik doğramalı ve mutfak dolaplı, dış cephesi sıvalı, boyasız ve mantolamasızdır.

Arsa Yüzölçümü                    : 334,72 m2                                                    Arsa Payı                    : 1/3

Kıymeti                                  : 88.157,00 TL                                               KDV Oranı     : %1

Kaydındaki Şerhler    : Krokisinde -a- harfi ile gösterilen kısım 221 ada 41 parsele 1,50 m2 tecavüzlüdür.

  1. Satış Günü : 12/05/2017 günü 10:40 – 10:45 arası
  2. Satış Günü : 09/06/2017 günü 10:40 – 10:45 arası

Satış Yeri                               : Taşova İcra Müdürlüğü –

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/32 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/04/2017

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.