Amasya İtimat

MERZİFON KİTAP FUARINDA ÜNLÜ YAZARLAR OKURLARLA BİR ARAYA GELECEK

Açılışını eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’un yaptığı “Merzifon 2. Kitap Fuarı” 1 Nisan Cumartesi başladı. Merzifon Belediyesi tarafından düzenlenen kitap fuarı 9 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek.

İmza günleri, söyleşi ve konferansların düzenleneceği kitap fuarı Kapalı Pazar ve Fuar alanında düzenlenecek.

70’ten fazla yayınevi ve 100’ü aşkın yazar-şair Merzifonlular ile buluşacak.

Fuara katılacak olan yazar-şairlerinden bazıları; Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, Gazeteci Yazar İsmail Saymaz, Yazar Banu Avar, Yazar Zübeyir Kındıra, Yazar Hanefi Avcı, Yazar Enver Aysever, Yazar Kahraman Tazeoğlu, Yazar İhsan Eliaçık gibi tanınmış yazarlar olacak.

Fuara katılacak yayınevleri ise; Can Yayınları, Doğan Kitap, Aspendos, Altaylı Yayın, Alfa Yayın, Kozmos Yayın, İş Bankası Yayınları, Tubitak Yayınları, Pegasus Yayınları, Ötüken Yayın.

Fuar hakkında bilgi veren ve herkesi davet eden Belediye Başkanı Alp Kargı; “2016 yılının Ağustos ayında 60 yayınevi ve 50’nin üzerinde yazarımızın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz “Merzifon 1. Kitap Fuarı”mızın ikincisini, katılımcı ve ziyaretçilerden gelen görüş ve talepler doğrultusunda bu yıl 1-9 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlemeyi planlamaktayız. İlk kitap fuarımızdan edindiğimiz tecrübeler ile daha profesyonel hazırlandığımız “Merzifon 2. Kitap Fuarı”nı gerek Belediyemiz, gerekse İlçe Kaymakamlığımız bünyesinde başlattığımız projeler ile geniş kitlelere duyurmak ve fuara maksimum katılımı sağlamak için devam eden çalışmalarımızda sona yaklaştık. İlçemizdeki öğrencilerimizin fuar alışverişlerine destek olmak amacıyla kupon dağıtmak, hem ilçemiz hem de çevre il ve ilçelerdeki öğrencileri, akademisyenleri, kamu kurum çalışanlarını ve tüm kitapseverleri fuara kolay ulaştırmak için yapılan çalışmalar, bu projelerden birkaçını oluşturmaktadır. Kitap ve okuma sevgisinin üst seviyede olduğu ilçemizde, düzenleyeceğimiz kitap fuarına göstereceğiniz ilgi ve katılım, kültür yolunda bizlere vereceğiniz en büyük destek olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle “Merzifon 2. Kitap Fuarı” nda buluşmak üzere sizlere şimdiden teşekkür eder; sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.