Seyyid Vakkas Hazretlerinin köyü Tekke’ye ziyaret…

Bölgemizin Türkleşmesi ve ilim merkezi olmasını sağlayan, ilçemize bağlı Tekke köyünde medfun Tekke köyünün manevi mimarı Seyyid Vakkas Hazretleri, 26 Nisan 2019 Cuma günü Tekke köyünde 795. kez dualarla anılmıştı.

2020 yılında pandemi nedeni ile anma etkinliği yapılamayan Tekke köyünün 11 Eylül Cuma günü misafirleri İyilik Hareketi Platformu oldu.

İyilik Hareketi Platformu çocuklar için el ele gönül gönüle sloganıyla köy ve mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

İyilik Hareketi ekibinin bu seferki durağı ise Horasan Erenlerinden Seyyid Vakkas Hz. Türbesinin aydınlattığı güzel köyümüz Tekke’ydi.

Tekke İlk ve Orta Okulu önünde yaklaşık 30 çocuğa elbise ayakkabı kırtasiye ve gıda paketleri gönüllüler tarafından hediye edildi.

Tekke Köyü Muhtarı Hasan Bolulu; evlerinden kendi aracıyla aldığı çocukları tek tek okul önüne getirerek, böyle güzel bir günde çocuklarımızı mutlu eden bu harekete ve vesile olan yardımseverlere de ayrıca teşekkür ediyorum; dedi.

İyilik Hareketi Platformu öncüsü Kasım Alper Özdemir ise yapmış olduğu açıklamada; İyilik Hareketimiz hayırda yarışmaya ve iyiliği paylaşmaya devam ediyor. İnşallah kurumsal bir yapı ve dernekleşme çalışmalarımız da devam ediyor.

“Biz çocuklarımıza hayata dair her şeyi öğretmeye çalışırken, çocuklarımız bize hayatın ne olduğunu öğretiyor.”

Çocuklarımızdan çok şey öğrendik ve onlardan yine öğrenip yolumuza devam ediyoruz; dedi.

Yorum Ekle