Şerit Testereyle Kesim

Şerit testere, ahşapta kavisleri kesmek adına doğru araçtır. Şerit testere kullanmak için ahşap, testere masasına yerleştirilir ve istenen kavis çizgisini takip edecek şekilde döndürülerek testere bıçağından geçirilir. Ancak şerit testere, kavisli kesimden çok daha fazlasını yapabilir!

Şerit testere çok çeşitli kesimler yapabildiğinden, çeşitli boyutlarda şerit testere bıçakları vardır. Kalın stokta eğrileri kesmek biraz zor olabilir. Bir dekupaj testeresi kullanarak, bıçak sapabilir ve bitmiş kesimin açılı olmasına neden olabilir. Bir yönlendirici kullanmak, kesimi birkaç geçişte yapsanız bile, yönlendirici bitinin yanmasına neden olabilir. Yeterince kalın bir bıçak kullandığınız sürece, şerit testere kullanmak muhtemelen en iyi seçimdir.

Bir ahşap atölyesinde yaygın olarak kullanılan tüm ağaç işleme makineleri arasında şerit testere muhtemelen en güvenlisidir. Bununla birlikte, yanlış kullanılırsa yine de önemli bir yaralanmaya neden olabilir.

Şerit testerede dar bir eğri kesmek için ince bir bıçağa ihtiyacınız vardır. Bununla birlikte, daha büyük kesimler yapmak için kullanıldığında ince bıçaklar kırılabilir, bu durumda daha büyük bir bıçak daha iyi bir seçim olacaktır. Bu durumda şerit testerenizin bıçağını nasıl değiştireceğinizi bilmeniz gerekir.

Unutmayın, Kar-Tes Kesici Takımlar kurulduğu 1981 yılından bu yana metal kesim ve işleme uygulamalarında sektöre yenilikçi, tecrübeli ve güçlü bakışıyla yön verir; daima Dünyanın en iyi markalarını beğeninize sunar. Detaylı bilgi almak için hemen iletişime geçin.

Yorum Ekle