Amasya İtimat

SANATÇILAR KAHVALTIDA BULUŞTU

Marmara Bölgesi Amasyalılar Derneğinin tertip ettiği, ev sahipliğini ve ikramı Amasyalı İşadamı Mehmet Sarı’ nın verdiği kahvaltı, İşadamı Mehmet Sarı ‘ya ait Sultanahmet’in nesih mekânı Ferman Sultan Otelin teras katında gerçekleşti.

   Katılımın beklenen düzeyde olmamasına rağmen, katılımcılara sunulan nefis açık büfe kahvaltı sohbet havasında geçti.

  Konu ile  ilgili açıklama yapan Marmara Bölgesi Amasyalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sezgin Ünsal; Amasyalı sanatçılarımızın sorunlarını enine boyuna kahvaltı ortamında tartışalım, çareler arayalım dedik ve konuyu Amasyalı iş adamımız Mehmet Sarı’ya ilettik.Kendileri memleketinin her konusuna gösterdiği duyarlılığı sanatçılar konusunda da gösterdi.Kendine ait Sultan Ahmet in nezih mekanı Ferman Sultan otelin boğaz manzaralı terasında açık büfe kahvaltıyı katılan Amasyalı sanatçı hemşerilerimize ihram etti.

  Başkan Sezgin Ünsal’’ Biz etkinliklerimizi hayırsever hemşerilerimizin destekleri ile sürdüreceğiz’’dedi. Kahvaltıda  İşadamı Mehmet Sarı ya onur belgesini derneğin en yaşlı üyesi Osman Yalçın takdim etti.

    İşadamı Mehmet Sarı;’’ Ben memleketine aşık insanım ayda en az 3 – 4 defa memleketime gidiyorum. Fırsat buldukça memleketime kalıcı eserler bırakmaya çalışıyorum. Ben yakınlarıma ben ölürsem beni memleketime götürün diye vasiyet ediyorum’’dedi.

     Siyasete girdiğini ifade eden Sarı;. “Amacım memleketime hizmet etmektir.Vekil maaşımı Amasya ilimizin her ay değişik ilçesine gönderiyim, kaymakamlık aracılığı ile fakir fukara dağıtın dedim nasip olmadı, fakat ilerde nasip olursa yine söylüyorum vekil maaşımın bir kuruşunu almayacağım memleketimin insanlarına dağıtacağım ‘’dedi.. Kahvaltıda bulunanlar duygu dolu konuşma karşısında söyleyecek söz bulamadılar.

 ASDEF genel Başkanı İsmail Aktaş kahvaltıda gerçekleştirdiği konuşmasında’’ kısa süre önce kurulan Marmara Bölgesi Amasyalılar Derneğinin imza attığı bu güzel çalışmalar takdire şayan çalışmalardır. İşadamımız Mehmet Sarı ve dernek Başkanı Sezgin Ünsal’ ı tebrik ediyorum ‘’dedi.

 Kahvaltıya  katılanlar ASDEF genel başkanı İsmail Aktaş.,ASDEF kurucu başkanı Kemal Bektaş. Amasyalı aşık Özlemi, Türk halk müziğinin sevilen sesi İzzet Aktaş ,Türk halk müziğin sevilen sesi Buket Ünal rahatsızlığı dolayısıyla katılamazken annesi Asiye Ünal  ve  Amasya haber editörü Salih Turgut katıldı.

 

 

  

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.