Amasya İtimat

ŞAMPİYON MAHMUT DEMİR PROJELERİYLE GELİYOR

Röportaj: Salih Turgut

Sevdası Amasya olanların buluştuğu yaptığımız yayınlarımız ile hemşerilerimizce takdir gördüğü pandemi süreciyle de kenetlenme yaşadığımız  çalışmalarımıza Amasya’mızda devam ediyoruz.

Başkan Mahmut Demir ile buluşmamızda heyecan duymadık desek yalan olur. Çünkü tüm dünyayı ayağa kaldıran Koca Yürekli Dev adam karşımızda Dünya ve Cihan Şampiyonu olmuş bir değerimiz çünkü o.
Çaylarımızı yudumlarken pehlivanlık yıllarını  o kadar mütevazı anlattı ki ayrıca o günleri unutması mümkün olmasa bile gündemin  yoğunluğuna  kaptırmış kendini. Güreş yıllarında üst üste yaptığı uluslar arası turnuvalara hazırlanırken duyduğu heyecanı yüzünden  okunuyordu.
Gerek Uluslararası başarıları gerekse Amasya Şeker Pancar  Ekicileri Kooperatifinde ve  Amasya Şeker Fabrikasındaki 15 yıllık başkanlığı görevleri onu hiç yormamışçasına  yeni başarılar yeni hizmetlere hazırlamış kendini .Yapacaklarımızın bittiği anda gençlere yerimizi devretmeye her zaman  varız diyor.

SEÇİMLİ GENEL KURUL VE SEÇİM SÜRECİNE İLİŞKİN  AÇIKLAMALARI 
Başkan Mahmut Demir ile bahçe ortamında dostane samimi bir atmosferde gündemi değerlendirdik.
Bizleri sevecen  kişiliği ve  sıcakkanlılığı ile karşıladı .Yayınlarımızı takıp ettiğini bu vesile ıle  yine  sizlerin aracılılığı ile hemşehrilerimize mesajlar vermek isterim dedi.
SEÇİM SÜRECİ BAŞLADI .
Başkanım öncelikle başarılar dileriz öğrendik adalığınız söz konusu bu süreçte Sevdamız Amasyatv ve  Amasya Haber olarak sizin çalışmalarınızı bizim  kanalımızdan da duyurmak adına  buradayız. Genelde belirli bir süre görev yapan Başkanların kenara çekıldığı   maddi yada manevi yorgunluk yaşadıkları bu nedenle böyle bir seçim yaptıklarını gördük ancak sizin yeniden  adaylığınız söz konusu olunca sormak  isteriz tabıki  de ;

NEDEN ADAY OLDUNUZ ?
Salih bey evet o konuya  girmiyecektim ama  sırası gelmişken anlatayım,
-Biz sporcularda bu hep vardır il bazında Ülke bazında ve  asıl hedef Dünya bazında başarılı olmak vardır. Bu yolda genelde o başarıyı yakalayınca kenara çekilinir.  Ben  öyle olmadım .Bu ülkeme Sporcu  kimliğimle hizmetim üst seviyede ancak ekonomik alanda da faydam olsun istedim  bu çalışmalarımız Köylülerimiz ve  şeker pancarı ekici hemşehrilerimizle çalışarak onların emeklerini iyi yönlendirip önce onlara sonra fabrikamız sonra ilimiz ve  ülkemiz ekonomisine  katkı sağlamak adına  geçmişte  güzel bir karar aldım ve Kooperatif Başkanlığı ve  Şeker Fabrikası yönetim kurulu başkanlığına  aday oldum 15 yıl başarılı bir çalışma  dönemi geçirdik.
Gelinen  nokta şuan  4 yıldır bizden  sonrakı süreç yönetim kayyumda .Kayyum tarafından Pancar Ekiciler Kooperatifi Seçimli Genel kurulu yapılacak. 15 yıllık görev yaptığım bu gözbebeği Fabrikamız ve  Kooperatifimizde yapacaklarımız henüz bitmedi. Özellikle kayyum yönetiminde Fabrikamız büyük ekonomik zararda .Pancar Ekicileri hemşerilerimizin doğru kararları ile bize görev vermelerini görev vermeleri halinde ; Dışardan  ithal başka  illerden  üyelerımızin dışında ekıcılerden  fireli malların  teslım alımını düzenli ve  kontrollü şekılde yaparak  milyarlarca zararın önüne  geçeceğiz ve  vergi borçları kısa ve  uzun vadelı tüm borçların ödenmesıne  yönelik bir çalışma  yaparak şuan Fabrıkamızda %72 lik hissemizi %100 e çıkaracağız. Başka kurumsallardaki hısselerımızinde yüzdelerini artıracağız. Son  beş yıldır Pancar ekicileri kooparatifimizde 800 bin ton olan ekım 200 bine  düşerek aradaki fark ürünü diğer illerden  alımı yapılarak giderilırken bu uygulama hem üretimden  çekilen  işçimizin aleyhine  hemde naklıye işini yapan  kamyoncu esnafımızın zararına hemde Amasya’mız ekonomisine  zarardı. Biz tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldıracak projemızle geliyoruz.Bizim çiftcimiz ekim yapacak bu konuda büyük destekler vereceğiz .
Fabrikamızdan üretimi yapılan alkolü ham madde olarak dışa satmıyacağız.Alkolun dezanfekte veya hangı alanlarda hammaddesine  ıhtıyac duyuluyorsa ekonomik gelır sağlacak  projelerımızle değerlendireceğiz  Kooperatifimizin iştirakı Fabrıkamızda Şeker Üretimine paralel Şeker Pancarı yan  ürünleriyle büyük gelırlı projelerımızi hayata  geçireceğiz.
SAHADAKI KARDEŞLERİMİZE SEÇİMLERLE İLGİLİ MESAJIM VAR .
Temmuz ayı içerisinde yapılacağı duyurulan seçimlerimiz ile ilgili   adaylarımız sahada çalışmalarına  başladılar. Tüm adaylarımıza başarılar dilerim. Asla hak ve  özgürlüklerine  yönelik seçim ile ilgili bir söylememiz olmaz. Projelerini  paylaşıyorlar bizler hayal ürünü  uygulanabilirliği mümkün olmayan  projelerden  bahsetmiyoruz. Kendılerı ile   bir yarış içinde olmam.  15 yılımızı verdık dile kolay Fabrikamızda ve  Kooperatıfımızde yapılması gerekl i  gördüklerimizi şeffaf bir şekılde paylaşarak görev verildiğinde eksıklerı gidererek zirvedede bir yönetımle gençlerimıze devredeceğiz.
KAMUOYUNA  BİLGİ :
Iyı yönetilemeyen bir Kayyum idaresi ile büyük zarara uğratılan kooperatifimiz iştirakı fabrıkamızda bu ekonomik olumsuzluk tablosunu değiştireceğiz. Kar eden  bir güzelliğe kavuşturacağız.’’ Çalışmalarımızı seçkin görevli hemşehrilerimizle siyasi hiçbir ayrım yapmaksızın her Hemşerimiz ile bir aile olmanın bilinciyle çalışıyoruz.Sahada çiftcilerimiz bizleri yenıden  görevde görmek ıstediklerini beyan edıyorlar. Hayırlısı olsun İnşallah .Ayrıca Sevdamız Amasyatv   yönetici ve aynı zamanda Amasya Haber editörü Salih bey’e ziyaretleri için teşekkur ediyorum .Yayın yönetimi ile bir ekip olup başarılı çalışmalarınızı bizde takıp edıyoruz sizlerede başarılar dilerim ‘’dedi.
HABER / (www.amasyahber.com ) Sevdamız Amasyatv

 

Yorum Ekle