ŞAHİNLER KÖYÜNDE YAĞMURA RAĞMEN

14 Mart 2008 Cuma günü saat 14.00’de ağaç dikme bayramı etkinlikleri hava muhalefetine rağmen gerçekleştirildi.

Yağmurlu hava nedeniyle iki bölümde gerçekleştirilen program Şahinler Köyü İlköğretim Okulunda, okul müdürü Saffet Bol’un ev sahipliğinde başladı. Taşova Kaymakamı Özkan Demirel, İl Genel Meclisi Üyesi Gönül Hayati Özkan, Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz, Amasya Çevre ve Orman Müdürü, İlçe Mİlli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, YİBO Okul müdürü Fatih Meşhur, öğrenci ve vatandaşların katılımı ile yapıldı.

Hava muhalefetine rağmen ağaç dikim alanında inceleme yapan Kaymakam Özkan Demirel, Şahinler Muhtarı Muammer Bol’dan ve Çevre ve Orman İl Müdüründen bilgi aldı. Toplam 7.000 fidanın dikilmesi planlanan arazide, şuana kadar 4.000 fidanın dikildiği, kalan bölümün ise ağaçlandırma konusunda çok duyarlı olan Şahinler Köyü halkı tarafından en kısa sürede tamamlanacağını ve bu konuda sıkıntılarının olmadığını belirten Muammer Bol, ayrıca sulama havuzu yapım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Havuz faaliyete geçtiğinde yağmurlama sistemi ile 1.500 dömün arazinin yağmurlama sistemi ile sulanacağını belirtti.

Şahinler Köyü Muhtarı Bol, Taşova ovasına hakim bir noktada olan Şahinler köyü sulama havuzunun bulunduğu alanın güzel bir mesire yeri  olarak yapılacağını belirtti.

İnceleme sonrası köy kahvesinde istişarede bulunan Kaymakam Demirel, köy Muhtarı Muammer Bol’dan köy hakkında bilgi aldı.

Misafirlerini yaptıkları hazırlıklar ile en iyi bir şekilde ağırlayan köy halkı ile vedalaşarak ayrılan Kaymakam Demirel, Yeşillendirme faaliyetenin tüm Taşova  ve köylerinde milli seferberlik ruhu ile vatan toprağının erezyonla kaybolup gitmesine müsade etmeyeceklerini söyledi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.