Amasya İtimat

Anadolu Lisesi hizmete Girdi

0
12

2004-05 Eğitim ve öğretim döneminde İmam-Hatip lisesi binasında açılan ilçemiz Anadolu Lisesi  kendi hizmet binasına taşındı.
2007 yılı Ocak ayında sanayi mahallesi Sağlık Meslek Lisesi yanında  inşaatına başlanan Anadolu Lisesi 16 derslikli olup, 1075 m2 alan üzerine  5 kat olarak inşa edildi.
Resmi açılışı ileri bir tarihte yapılacak olan Anadolu Lisesinin dolayısı ile 17 Mart 2008 günü sade bir tören düzenlendi. Saat 10:00’da okul bahçesinde başlayan töre-ne Kaymakam Özkan Demirel, Garnizon Komutanı J.Kd  Yüzbaşı Mehmet Erkuş, Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu. Anadolu lisesi Müdürü Kadir Aydoğan’ın okulu tanıtıcı konuşmasından sonra  ilçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy ve okul öğrencileri okulla ilgili konuşmalar yaptı. Kaymakam Özkan Demirel’in  konuşmasına müteakip okulun açılışı yapıldı.
Kaymakam Öz-kan Demirel sınıfları ve diğer bölümleri  gezerek öğrencilerle sohbet etti. Program  verilen ikram ile son buldu.

Archive.org_albümümüz

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz