Sağlık Meslek Lisesi mezunları İstanbul’da buluştu

1992 yılından bu yana eğitim-öğretime ara vermeden devam eden ilçemiz Sağlık Meslek Lisesi mezunları geleneksel hale getirdikleri mezunlar buluşmasını bu sene İstanbul’da gerçekleştirdiler.

Buluşmaya Tokat, Amasya, Taşova, Bursa ve değişik yerlerden gelenler oldu. Buluşma İstanbul Çamlıca’da kahvaltı ile başladı. Kahvaltıda eski ve yeni mezunlar birbirleri ile tanıştılar. Eski günler anıldı. Yıllar sonra lise hatıraları canlandı. Mezunlar kahvaltı esnasında Sağlık Meslek Lisesi eski müdürü Fesih Aktaş’ın çıkarmış olduğu “Bir Katre Can” adlı şiir kitaplarını Fesih hocaya imzalattılar.

Kahvaltıdan sonra Miniatürk gezildi. Eminönünde balık ekmek yenildikten sonra tekne ile İstanbul boğazı gezildi. Tekne turu sonrasında Beyoğlu’nda nezih bir restaurantta akşam yemeği yenildi.

 

Buluşmada, 22  yıl Sağlık Meslek Lisesinde öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve müdürlük yapan Fesih Aktaş etkinlik ile ilgili duygu ve düşüncelerini ise şöyle dile getirdi:

“Siz mezun öğrencilerimizle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade edemiyorum.

Okulumuzun mezunlarıyla, bağının kopmaması, temel anlayışımızın önemli öğelerinden bir tanesidir. Türkiye’de bu işi çok daha iyi yapar durumda çok lise olduğunu biliyorum. Böylesi günlerde hasret kokan kucaklaşmalar eşliğinde yüz yüze gelmek, hatıraları yâd etmek çok farklı bir duygudur.

Okullar toplumun refahına ve geleceğine çok şeyler kazandıracak insanlar yetiştirmek durumundadır. Bizler yıllarca bulunduğumuz çevrenin değişimine öncülük eden bir duruşa sahip olduk. Hep iyi eğitim vermeye hep kaliteyi kovalamaya çalıştık. Kısıtlı imkânlara rağmen ulusal anlamda ses getiren sayısız başarılara imza attık. Hep daha iyisini yapmaya gayret gösterdik. Ve sonuçta sizin gibi değerlere sahip olduk. Sizler hem bizim hem okulunuzun değerlileri, değerlerisiniz. “vuslat” olarak telakki ettiğim bu buluşmalar vefanın, özlemin daha da önemlisi sevginin göstergesidir. Altı yıl önce başlattığımız bu kucaklaşma ömürlük olsun diliyorum. Hepinizi sevgiyle öpüyorum.” 

 

Tertip Komitesi yaptığı açıklamada; “Buluşmaya katılan mezunlar, buluşmalarımız her yıl ara vermeden yapmaya çalışacağız. Okulumuzdan mezun olan büyük, küçük, bay, bayan demeden bu etkinliğimize katılmalarını bekliyoruz. Buluşmaya katılmak isteyen fakat mazeretleri nedeniyle katılamayan arkadaşlarımızda telefonla ulaşarak birlikteliğimize katıldılar.” dedi.

 

 

Gelecek yıl içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan buluşma ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu. Gelecek yılki buluşma için daha güzel bir organizasyonla tüm mezunların katılımı sağlanmaya çalışılacaktır denildi.

 

2 3 4 5 6 7 13 15 20

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.