MEHMET SARI KÖYÜNDE MEVLİD OKUTTU

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı, rahmetli babası Hacı Ömer Sarı için Mevlid-i Şerif ve Kuran-ı Kerim okuttu.

Milletvekili adayı Mehmet Sarı’nın köyü olan ilçemize bağlı Uluköy‘de düzenlenen mevlid programına vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. İkindi namazının ardından Mevlid-i Şerif’in okundu ve dualar yapıldı. Yaklaşık 3 bin 500 civarında vatandaşın katıldığını mevlidde duaların ardından yemek ikramı yapıldı.

Mevlid programının sonunda MHP Amasya İl Başkanı Kadir Kutay Samsun ve Taşova İlçe Başkanı Aslan Berber, konuşma yaparak 7 Haziran’daki seçimlerde Amasya’nın evladına sahip çıkmasını beklediklerini ifade ettiler.

MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı ise yoğun katılımından dolayı herkese teşekkür etti. Sarı, kendisini hemşerilerine anlatmanın zor olduğunu belirterek, “Taşovalı olmak bizim için farklı bir duygu. Kendimi size anlatırken zorlanıyorum. Babamın manevi mirasını, hatırasını yaşatmak istiyorum. Bu anlamda sizlere kendimi anlatmak, Taşovalı olmayana kendimi anlatmaktan zor. Malumunuz seçimler yaklaşıyor. İçinizden biri olduğumu biliyorsunuz. Bu seçimlerde ya Amasya’nın, Taşova’nın evladını seçeceksiniz ya da Amasya’da oy dahi kullanamayan adayları seçecekseniz. Tercih sizin” dedi.

Mevlid programının ardından vatandaşlara lokum ikramı yapıldı. Sarı, mevlide iştirak eden hemşerilerini tek tek tokalaşarak uğurladı. Mehmet Sarı, çocukların ve bayanların ısrarını kırmayarak fotoğraf da çektirdi.

mevlid01 mevlid02 mevlid05 mevlid04 mevlid03 mevlid06 mevlid08 mevlid07

 

 

Yorum Ekle