Amasya İtimat

SAAT 21.00’de SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ALKIŞLI DESTEK…

Haber ve Fotoğraf: Serdoğan Sıvacı

Türkiye genelinde vatandaşlar Koronavirüs ile mücadele eden sağlıkçıları saat tam 21.00’de pencere ve balkonlara çıkarak alkışlarıyla destekledi. İlçemizde de diğer mahallelerdeki vatandaşlar saat 21:00’de balkondan sağlık çalışanlarını alkışladı.

Sosyal medya üzerinden yapılan çağrı ile 81 ilde vatandaşlar eş zamanlı bir destek organizasyonuna imza attı. Saatler tam olarak 21.00’ı gösterdiğinde pencere ve balkonlara çıkan vatandaşlar, evlerinin ışıklarını yakıp söndürerek, alkışlarıyla Koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları için alkış tuttu.
Yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakaları artarken, salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla İlçemiz Cumhuriyet Mahallesindeki bir binada bulunan vatandaşlar çocuklarıyla birlikte, saat 21.00’de “Sağlık çalışanlarına destek için” “1” dakika boyunca balkonlardan alkışladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kalan vatandaşlar, halkın sağlığı için zor şartlar altında gece gündüz çalışan sağlık emekçilerini evlerinin balkonlarından tencere, tava ve alkış tutarak destekledi.

Apartman Sakini ve Emekli Öğretmen Rafet Öztürk, “Dünya’nın ve Ülkemizin zor gününde, bizde elimizden geldiği kadar sağlıkçılarımıza hepsine birden, manevi bir destek için balkonumuza çıktık. Alkışlıyoruz. İki kişinin yan yana gelmeye bile korktuğu şeyde sabahlara kadar sağlıkçılar o insanların yanında olanca güçleriyle mücadele ediyorlar. Hepsine ayrı ayrı sonsuz teşekkür ederiz. İnşallah bu tehlikeyi de önce ülkemiz sonra bütün dünya atlatacak.” diye konuştu.

Yorum Ekle