Amasya İtimat

POMEM HAZIRLIK KURSUNU ZİYARET ETTİLER

İlçemiz Kaymakamı Mustafa Berk Çelik, Şehit Himmet Aydemir Halk Eğitim Merkezi   tarafından açılan Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) hazırlık kursunu ziyaret  etti. kursiyerlere başarılar diledi.

Kapalı Spor salonunda düzenlenen kursta spor uzmanı Ömer Kurt’tan kurs hakkında bilgiler alan Kaymakam Çelik, polis olmaya hazırlanan genç kızların başarılı olarak bir meslek sahibi olmalarının en büyük arzuları olduğunu söyleyerek başarılar diledi.

Bu tür kurslara her zaman önem verdiklerini vurgulayan Çelik, “Türk kadınının başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Sizler çok ve disiplinli çalışarak hedeflerinize ulaşacağınızdan hiç şüphemiz yoktur. Polislik mesleği kutsal bir görevdir, inşallah sizler de başarılı olarak ülkemizin ve vatandaşlarımızın huzur ve barış içinde yaşamaları için cefakarca hizmet eden bu kutsal mesleğe adım atarak hem bizleri hem de ailelerinizi mutlu edeceksiniz.” şeklinde konuştu.

Kaymakam Çelik’e, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Vekili M. Sercan Şenel eşlik etti.

Öteyandan Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçemiz Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ve Taşova Gençlik Merkezi İle birlikte yürütülen POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi) hazırlık kursunu ziyaret etti.

Kurs hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Öztürk, Polislik sınavına girecek ve bu sınav için kursa katılarak hazırlıklara başlayan tüm kursiyerlere başarılar diledi.

Yorum Ekle