OSMANLI OCAKLARI DUALARLA AÇILDI

 

Osmanlı Ocakları Taşova İlçe Başkanlığı açılış töreni kurban  kesilerek dualar eşliğinde gerçekleştirildi.

22 Kasım 2015 Pazar günü saat 14.00’de Belediye Düğün salonunda düzenlenen açılış törenine ; Osmanlı Ocakları  Genel Başkanı  A. Kadir Canpolat ile  Ankara’dan gelen Genel Merkez  heyeti , Amasya İl Başkanı Sinan Tunç, Osmanlı Ocakları Karadeniz  Bölge Temsilcisi Celal Karataş, Çorum İl Başkanı İsmail Canaydın Suluova Osmanlı Ocakları Başkanı Yaşar Serçe ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Düğün salonunda  gerçekleştirilen,  İstiklal Marşı ve dualarla  başlayan törende Belediye Başkanı ve  AK  Parti ilçe başkanının bulunmaması  dikkatleri çekti , davetliler bir anlam veremedi.

Açılış konuşmasını  Osmanlı Ocakları  İlçe Başkanı Selim Şahin yaptı. Şahin, Osmanlı ve Cumhuriyet  dönemi şairlerinden Mehmet Akif’ten alıntılarla başlayan konuşmasında ; “623 yıl 3 kıt’aya hükmeden Osmanlının evlatları  olarak, Osmanlı kültürünü yaşatmak  için kurulan bir derneğiz. Hiçbir siyasi  partiye bağlı olmadan ideolojisini Osmanlı kültüründen alan, Adem oğluna  şefkat ve merhametle yanaşan  herhangi bir siyasi kimlik katmaksızın insani görevini yapmak için kurulmuş  bir oluşumdur.  Biz de ilçe başkanı olarak Osmanlı kültürünü yaşatmak için bu günümüzden başlayıp son nefesimize kadar yapacağımız  mücadelede  hepinizi Osmanlının şahlanışına davet ediyorum” dedi.

İl Başkanı ve Karadeniz  1. Bölge teşkilat başkanlarının konuşmalarından sonra kürsüye gelen  Osmanlı Ocakları Genel Başkanı  A.Kadir Canpolat konuşmasında ;

Yeryüzü,  Osmanlı medeniyetinden koptuktan sonra insanların zulüm görmeye başladığını belirten Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, ”O gün yardım TIR’ların. Erdoğan‘ın silah yüklü TIR’ları diyenler bugün yanıldıklarını anladılar.” dedi.  Bir takım farklılıklarımızdan dolayı aynı coğrafyada yaşayan  bu insanları bölmenin ihanet olduğunu ifade eden Canpolat; siyasi partilere yüklendi; ” Birtakım siyasi partiler Osmanlı Ocaklarına Bizans’ın torunları diyor. Ben bizansın torunu olarak burada kimseyi görmüyorum Nazlı Ilıcak hanımefendi, Osmanlı Ocakları  mensuplarına ” AK tosunlar, Osmanlı tosunları” diyor. Osmanlı torunları diyemiyor. Alevisi, sünnisi, sağcısı, solcusunu, bir çatı altında var etmeye, var olmaya geldik. Kimse Osmanlı Ocaklarını kirli emellerine alet edemeyecek. Bir gün Osmanlı medeniyeti herkese lazım olacak. Bu barış büyük bir barış, Osmanlı çatısı altında herkes kendi etnik kimliğini yaşayacak inşallah. Rabia işaretini yaparak biz bu inançla buradayız.” dedi.  Ülke içerisinde Osmanlı Ocaklarının var oluşundan bazı  STK , siyasi partiler , bazı medya mensuplarının Osmanlı ocaklarını algılayamadıklarını, Osmanlının torunları olarak hiç kimseye karşı dargınlığının, kızgınlığının olmadığını ifade eden Canpolat, ”Biz liderin arkasında başından sonuna kadar devam edeceğiz.” dedi.

Tören sonrası Osmanlı Ocakları  hizmet binası önüne gelinerek burada kurban kesildi dualar eşliğinde kurdele kesildi. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Canpolat ;” Ülkü Ocakları, Alperen  Ocakları mensupları bizim kardeşlerimizdir” dedi.

_MG_3374 _MG_3377 _MG_3378 _MG_3380 _MG_3381 _MG_3388 _MG_3391 _MG_3393 _MG_3395 _MG_3397 _MG_3399 _MG_3405 _MG_3406 _MG_3410 _MG_3413 _MG_3415 _MG_3416 _MG_3420 _MG_3422 _MG_3424 _MG_3427 _MG_3432 _MG_3435 _MG_3438 _MG_3441 _MG_3445 _MG_3446 _MG_3448 _MG_3450

Yorum Ekle