Amasya İtimat

GÖZTEPE’DE BİR TAŞOVALI

İzmir Göztepe U 21 takımı antrenörü  hemşehrimiz Zafer Uysal  bu sezon göstermiş olduğu  başarılı performansı ile kendisinden söz ettiriyor.

Futbola Taşova sporda başlayıp daha sonra Türkiye liglerinde spor Toto 3. lig, 2.lig. 1. lig ve süper lig olmak üzere yaklaşık 15 takımın formasını giydi. Spor Toto 1. liginde  3 defada şampiyonluk sevinci yaşayan Zafer Uysal 2009  yılında futbolculuk kariyerine son verdi.

Futbolu bırakan Zafer Uysal antrenörlük kurslarına giderek antrenörlük belgesini aldı.İlk antrenörlük hayatına Spor Toto 3.lig takımlarımda Hatay Kırıkhan Sporda Ahmet Taşyürek’in  yardımcısı olarak başladı.Aynı sezon bu takımda ligin son 8 haftasında birinci hoca olarak çalıştı ve 4 galibiyet 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak  büyük başarı elde etti.

Aynı ekiple daha sonra Hatay Sporda çalışmaya başlayan  Zafer Uysal iki sezon üst üste  şampiyonluğu play-off  maçlarında kaçırdılar.

Geçtiğimiz sezon ise  Spor Toto 2.lig ekiplerinde Göztepede Metin Diyadin’in yardımcı olarak göreve geldi.Başarılı geçen maçlar sonunda  Göztepe tekrar Spor Toto 1. ligine  yükseldi.

Bu sezon başında ise Göztepe yönetimi tarafından Zafer Uysal  U 21 takımının başına  yetkili olarak getirildi.

Göztepe U 21 takımı Zafer Uysal liderliğinde çıktığı  12 maçtan 6 galibiyet 4 beraberlik ve 2 mağlubiyetle  lig sıralamasında 5. sırada bulunuyor.

22 Kasım 2015 Pazar günü Samsun  U 21 takımı ile maç yapmak üzere Samsun’a  gelen  Zafer Uysal  maçtan sonra ilçemize gelerek ailesini ve dostlarını ziyaret ederek gazetemize yaptığı açıklamada “Uzun yıllar ülkemizin değişik takımlarında  futbol oynadım ve şu an antrenörlük yapıyorum.Buralara gelmemde doğduğum büyüdüğüm ve ilk futbola başladığım memleketim Taşova’yı elimden geldiği kadar en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorum.Bundan sonra burada yetişecek olan futbolcu kardeşlerimize elimizden gelen tüm yardımları yapmaya  hazırız.

Bu arada Hentbol Erkeler süper liginde ilçemizi başarılı bir şekilde temsil eden Taşova Hentbol takımının başarılarından mutluluk duyuyor ve elimden geldiği kadar takip etmeye çalışıyorum. Kendilerine bundan sonraki maçlarda başarılar diliyorum”dedi.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.