ÖĞRENCİLERE ve ÖĞRETMENLERE “VAR MISIN?” KİTABINDAN HEDİYE EDİLDİ!

İlçe merkezinde ve köylerinde görev yapan tüm öğretmenlere, 7. ve 8. sınıflarda ve liselerde tüm sınıflarda not ortalaması belirli bir derecenin üzerinde olan öğrencilere karne hediyesi olarak Doğan Cüceloğlu’nun “Var mısın?” isimli kitabından ücretsiz olarak dağıtıldı.

Ziraat mühendisi Ali Şenel, Tepe Mahallesi muhtarı Mehmet Uslu ve arkadaşları tarafından organize edilen ve çok kısıtlı kişiler tarafından bağış yoluyla finanse edilen bu proje için 1.500 adet Doğan Cüceloğlu’nun Var mısın? isimli kitabından temin edildi.

400’e yakın kitap tüm öğretmenlere hediye edildi. 600’ü geçkin kitap da okullar aracılığıyla öğrencilere hediye edildi. Taşova Meslek Yüksek Okulu’nda ise 20 kitap dağıtıldı. Kalan kitaplar da okumak isteyen herkese hediye edilecek. Kitabı okumak isteyenler Bağdat Caddesi’nde bulunan Taşova Gazetesi ve Matbaası’na giderek alabilirler.

Proje organizatörlerinden Ali Şenel:

“Arkadaşlarımızla birlikte organize ettiğimiz bu proje için öncelikle Taşova Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşerek gerekli izinleri aldık.

Kitap dağıtımına başladığımızda öğretmenlerimiz yaptığımız bu çalışmadan dolayı bizleri tebrik ederek mutluluklarını dile getirdiler.

Doğan Cüceloğlu’nun Var mısın? kitabı gerçekten çok özel bir eser. Röportaj şeklinde ve okuması kolay bir kitap.

Bu kitabı baştan sona okuyan birisinin hayata daha anlamlı ve gerçekçi bakacağını biliyoruz. Özellikle çocukların ve gençlerin hayatında yeni pencereler açarak, farkındalığı yüksek bireyler haline geleceklerine inanıyoruz.

Karne dağıtımı öncesinde tüm ortaokul ve liselere kitapları ulaştırdık. İlçe merkezine uzak olan köylerde görev yapan öğretmenlerimize de ulaştık. Taşova’da yaşayan ve bu kitabı okumak isteyen kişileri de düşünerek toplamda 1.500 kitap aldık. Bu kitabı gerçekten okumak isteyen kişiler Taşova Gazetesi ve Matbaası’na giderek ücretsiz olarak alabilirler.

Bu yola çıkarken özellikle finansman konusunda beklediğimiz ilgiyi bulamamak bizi şaşırttı ve üzdü. Hatta yaptığımız bu çalışmaya dudak bükenlerin bile olması motivasyonumuzu etkilese de Allah’ın izniyle bu projeyi gerçekleştirebildik.

Bu projede bizi destekleyen ve bağış yapan herkese çok teşekkür ediyoruz. Projenin finansmanı için gerekli olan miktarın şuan yarısını bile toplayamadık. Katkıda bulunmak isteyen kişiler olursa bize ulaşabilirler.” 

Taşova Gazetesi olarak bu projeyi organize eden, bağışta bulunan ve destekleyen herkesi tebrik ediyoruz. Kitaptan edinmek isteyen kişiler ve bağışta bulunmak isteyenler 0 542 421 00 67 nolu telefonu arayabilirler.

Yorum Ekle