OKUMAK İSTEYEN HERKESE “VAR MISIN? KİTABI HEDİYE EDİLİYOR!

Doğan Cüceloğlu’nun Var mısın? isimli kitabından ilçemizde okumak isteyenler bu kitabı ücretsiz olarak Taşova Gazetesi ve Matbaası’ndan alabilirler.

Taşovalı bir grup insan tarafından organize edilen ve bağış yoluyla finanse edilen kitap dağıtım projesi için 1.500 kitap temin edildi.

1100’ü geçkin kitap öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtıldı. 400’e yakın kitap ise okumak isteyen herkese verilecek.

Kitaptan almak isteyenler Bağdat Caddesi’nde bulunan Taşova Gazetesi ve Matbaası’na giderek kitabı alabilirler.

Proje ile ilgili gazetemize yapılan açıklamada:

“Arkadaşlarımızla birlikte organize ettiğimiz bu proje için öncelikle Taşova Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşerek gerekli izinleri aldık.

Kitap dağıtımına başladığımızda öğretmenlerimiz yaptığımız bu çalışmadan dolayı bizleri tebrik ederek mutluluklarını dile getirdiler.

Doğan Cüceloğlu’nun Var mısın? kitabı gerçekten çok özel bir eser. Röportaj şeklinde ve okuması kolay bir kitap.

Bu kitabı baştan sona okuyan birisinin hayata daha anlamlı ve gerçekçi bakacağını biliyoruz. Özellikle çocukların ve gençlerin hayatında yeni pencereler açarak, farkındalığı yüksek bireyler haline geleceklerine inanıyoruz.

Karne dağıtımı öncesinde tüm ortaokul ve liselere kitapları ulaştırdık. İlçe merkezine uzak olan köylerde görev yapan öğretmenlerimize de ulaştık. Taşova’da yaşayan ve bu kitabı okumak isteyen kişileri de düşünerek toplamda 1.500 kitap aldık. Bu kitabı gerçekten okumak isteyen kişiler Taşova Gazetesi ve Matbaası’na giderek ücretsiz olarak alabilirler.

Bu yola çıkarken özellikle finansman konusunda beklediğimiz ilgiyi bulamamak bizi şaşırttı ve üzdü. Hatta yaptığımız bu çalışmaya dudak bükenlerin bile olması motivasyonumuzu etkilese de Allah’ın izniyle bu projeyi gerçekleştirebildik.

Bu projede bizi destekleyen ve bağış yapan herkese çok teşekkür ediyoruz. Projenin finansmanı için gerekli olan miktarın şuan yarısını bile toplayamadık. Katkıda bulunmak isteyen kişiler olursa bize ulaşabilirler.” 

Taşova Gazetesi olarak bu projeyi organize eden, bağışta bulunan ve destekleyen herkesi tebrik ediyoruz. Kitaptan edinmek isteyen kişiler ve bağışta bulunmak isteyenler 0 542 421 00 67 nolu telefonu arayabilirler.

Yorum Ekle