MUSTAFA KORKMAZ: “SON NOKTA”

mustafa Korkmaz

Taşova Belediyesi’nin şu anda borç batağında olduğunu kaydeden KORKMAZ:  “Borç konusunda son noktayı koyuyorum.” Dedi.

KORKMAZ: “2009 yılında teslim ettiğimiz Belediyenin yerinde yeller esiyor. Bize emanet edilen Belediye Başkanlığı görevinin ağır bir sorumluluk getirdiğini ekip olarak bilerek göreve geldik. Biz Taşova’mızda yaşayan insanlarımıza karşı yerine getirmeye mecbur olduğumuz müşterek ihtiyaçlarını karşılama noktasında hizmet bilinci ve idraki ile görev yaptık. 2004 ve 2009 yıllarındaki 5 yıl boyunca içinde bulunduğumuz zaman ve imkânlar dâhilinde Taşovalı hemşerilerimize kalıcı ve en iyi hizmetleri yapmayı başardığımız inancındayım. Biz Belediye menfaatini halkın menfaati gibi görerek en ön planda tuttuk. Belediye imkânlarının sayısız hizmetlere dönüştürülüp, bunu her kuruşa sahip çıkarak yaptık. Bizim çalışmalarımızı Allah biliyor, halkımızın çoğunluğu da biliyor. Ama hayatları boyunca at kıçında sinek olarak yaşamaya mahkûm yaratıklar hizmetlerimizi yanlış değerlendirip, inkâr etmektedirler. Biz içtiğimiz suyu getirdik. Biz kullandığımız otogarı ve hamamı yaptık. Biz oturduğumuz aile çay bahçelerini hizmete açtık. Biz top koşturduğumuz halı sahayı sıfırdan yeniledik. Biz her mahallede çocuklarımız için parklar oluşturduk. Biz mezbahaneyi, hayvan pazarını ve tüp depolarını yönetmeliklere uygun halde hizmete açtık. 1985 yılında belediye tarafından yaptırılan hantal bir bina ile kapatılan şehir meydanı içindeki iş hanı tarafımızdan yıkılarak yeniden hizmete açılmıştır ve bu meydanın Taşova’mız için çok büyük ihtiyaç olduğu faydalanma açısından ortaya çıkmıştır. Tabi anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. Biz Allah için, Taşova halkı için en iyisini yaptık. Zaten Özgür Özdemir’in önceki 10 senesine, şimdiki 5 senesine bakarsan, bizim hizmetlerin değeri çok daha iyi anlaşılıyor. İyi bakıldığında 15 yılın bizim bir ayımıza bile eşdeğer olamadığı görülüyor.” Dedi.

KORKMAZ: “Sürekli vakit bulamıyorum amma bazen kalemi elime alıp doğru bildiklerimi ve yaptıklarımızı Taşovalı hemşerilerimizle paylaşmanın da bir görev olduğunu düşünüyorum. Biz 2004 yılında düzensiz, hatırsız, borçlu ve rotu çıkmış bir belediye teslim aldık. Belediyeyi Taşovalı hemşerilerimize yakışır bir kurum haline getirdik. Birçok problemini çözdüğümüz Taşova’mızın Belediyesini düzenli, borçsuz ve hatırı sayılır bir vaziyette teslim ettik.” Dedi.

KORKMAZ: “Özgür Özdemir ve muhteşem meclis üyeleri 5 yıldır borç var bahanesiyle belediyenin bütün mallarını satıp, gelirleri hizmete dönüştüreceklerine, har vurup harman savurdular. Harcama kalemlerinin içinde millete yönelik hiçbir hizmet yok. Ben önceki Taşova Belediye Başkanıyım. Oturduğum yerden belediyenin gelirlerini ve giderlerini takip edebiliyorum. Şimdi Taşovalı hemşerilerimiz huzurunda Özgür Özdemir’e bir kere daha soruyorum. Aslında bu soruyu belediye Meclis Üyelerinin sormasını arzu ederdim. Ama 5 yıldır soramadılar. Sadece bu konu bile millete karşı başlarının öne eğilmesine yeterde artar bile. Evet, şimdi söyle bakalım, artık dosyan tekrar açılmamak üzere kapanıyor. Çünkü 5 yıl doluyor. Benden görevi teslim aldığın 2009 yılı nisan ayında Taşova Belediyesi’nin borcu ve alacağı var mıydı, yok muydu? Bu açıklamayı bizzat sen yapacaksın. Bakalım 5 yıldır başta Taşovalı hemşerilerime ve Belediye Meclis Üyelerine söylemiş olduğun borç var masalı doğru mu, yanlış mı? Açıklamayı hemen yap, hem de bir harfinde ve bir rakamında hata olmadan açıklamayı doğru yapmazsan sana neler söyleyeceğimi tahmin bile edemezsin. Açıkla ki, halkımız belediye meclisinin her kararı hatıra fotoğrafı gibi imzalayan üyeleri ve dolayısıyla öğrenmiş olalım. Açıklaman içinde Taşova Belediyesinin şimdi durumu da olsun. 5 yılda ortalama 35 trilyonun nerelere harcandığını ve belediyenin ne kadar borcu olduğunu bilmek istiyoruz. Açıkla da herkes öğrensin. İcraat olarak şehrin göbeğinde 4 içkili lokantaya ruhsat verdiğini herkes biliyor. Bu lokantaların nasıl bir faaliyet içerisinde çalıştığını da herkes biliyor. Bu arada lokanta demişken, oğlun ve etrafındaki beleşçi takımlarının her gün belediye bütçesinden yemek yedikleri doğru mu? Şu ana kadar Taşova Belediyesi’ne kaç misafir geldi ve ödenen yemeklere ödenen para miktarı nedir? Bunların dışında ne gibi icraat yaptığın belli değil. Sen açıklama yapmayınca üzerlerine vazife olmadığı halde insanlıktan zerre kadar nasibini almamış aşağılık ve terbiyesizlikte bayağı mesafe almış kimliklerini tam olarak tespit edemediğim adi mahlûklar açıklama yapmaya çalışıyor, bu da halkımızı tatmin etmiyor.

HİÇ KİMSE ÜZERİME BASARAK SİYASİ RANT PEŞİNDE OLMASIN. BUNA ASLA İZİN VERMEM.” diyerek son noktayı koydu.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.