Muhtar Şahin’e Teşekkür Plaketi

Yaptığı farklı ve güzel çalışmalarla adından söz ettiren Gökpınar  (Orusu) köyünün medyatik Muhtarı  Metin  Şahin’e Türk Kızılayı tarafından Teşekkür plaket verildi.

30 Nisan-1 Mayıs 2021 Cuma ve Cumartesi günleri Merkez Çarşı camii önüne konuşlanan Türk Kızılayı aracında kan veren Şahin,  Türk Kızılay Taşova Temsilcisi Ömer Sayar’dan plaketini aldı.

10 kez bağış yaparak sertifika almaya hak kazanan Gökpınar köyü muhtarı Metin Şahin; “Bugün benim hayatımda önemli günlerden bir tanesi. Kan verdim, onun karşılığında bana plaket verdiler. İnanın şuan tüylerim diken diken. Çünkü çok büyük heyecan yaşıyorum. Her kan vermede, bana mesaj geliyor. Bugün diyor üç kişinin daha hayatta kalmasına vesile oldunuz diyor. Bu olaydan dolayı da ben çok duyguluyum. Şimdi bu pandemi döneminde ben insanlarımızı bu duyarlılığa, kan vermeye, kan bağışlamaya davet ediyorum. Bir kan bağışı, bir hayat kurtarır” dedi.Türk Kızılayı Taşova Temsilcisi Ömer Sayar, “Bizde Genç Kızılay Taşova Temsilciği arkadaşlarımız olarak yine Samsun’dan gelen bu kan aracına gençlerimiz olarak katkı sunmaya geldik. Bu pandemi sürecinde vatandaşlarımızın daha duyarlı olacağına inanıyorum, düşünüyorum. Çünkü kan stoklarımız her geçen gün azalıyor. Kan stoklarımızın yerine yenisini yerleştirebilmemiz için vatandaşlarımızın duyarlı bir şekilde kan bağışı yapmaya davet ediyorum. Metin Şahin abimiz, 10 ve üzeri kan veren vatandaşlarımıza Kızılay’ımızın vermiş olduğu plaketi de takdim ettik. Metin abime buradan, göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı çok teşekkür ediyorum. Kendisi örnek bir davranışta bulunmuştur. Bu örnek davranışı halkımız görecektir ve takdir edecektir” dedi.

Yorum Ekle