MERHUM ERBAKAN HOCA İÇİN MEVLİD OKUTULDU

 

 

Taşova ilçesinde Milli Görüşün kurucusu 54. Hükümetin efsane başbakanı Saadet Partisinin de merhum genel başkanı eski başbakanlardan Prf.Dr.Necmettin Erbakan için vefatının 4.yılında mevlit okutuldu.

 

Anadolu Gençlik Derneği Taşova Temsilciliği tarafından Merkez Çarşı Camisi’nde  okutulan mevlide vatandaşlar katıldı.

Merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ülkenin siyasi tarihinde çok önemli bir yer tuttuğuna değinen Anadolu Gençlik Derneği Taşova Temsilcisi Mustafa Şimşek şunları dile getirdi:

 

” Erbakan hocamız ömrü boyunca kendi nefsi için değil halk için, dünya Müslümanları için, ümmet için ömrünü tüketti, mücadelesini vermişti. Biz de ondan sonra geride kalan talebeleri olarak bıraktığı bayrağı en güzel şekilde taşımak için üzerimize düşeni yapma gayreti içerisindeyiz. İnşallah ‘Yolumuz Erbakan’ın Yoludur’ diyen insanlar inşallah Erbakan’ın yolunda mücadelelerini devam ettirirler. Erbakan hocanın bıraktığı prensipler doğrultusunda ülkeyi idare etme gayreti içerisinde olurlar. Cenab-ı Allah cümle Müslümanları Erbakan Hocayı Anma Etkinlikleri içerisinde Erbakan hocamızı anlamaları için feraset verir. Bu noktada inşallah halkımız, insanlarımız, idarecilerimiz bundan sonraki hayatlarına yol haritası üzerinde ilerlerler dedikten sonra sözlerine şöyle devam etti.

“Ne yazık ki şu anda Müslümanların birinci vazifesi olan İslam Birliği için ömrünü feda etmiş olan Erbakan hocamızın çalışmaları neticesinde elde edilen kazanımların birer birer kaybedildiğini görmekteyiz. Özellikle son on on beş yıl içerisinde İslam dünyasının Siyonistler tarafından param parça edildiğini ve Müslümanların birbirlerini öldürdükleri zor bir dönemden geçmekteyiz. Bizler Anadolu Gençlik Derneği teşkilatları olarak bunca olumsuz duruma rağmen İslam birliğinin mutlaka sağlanacağından eminiz ve bu yolda çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

Mevlit sonunda katılanlara ikramda bulunuldu.

_MG_9402 _MG_9403 _MG_9404 _MG_9405 IMG_9393 IMG_9394 IMG_9396 IMG_9397 IMG_9398 IMG_9399 IMG_9400 IMG_9401

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.