Amasya İtimat

Madde Bağımlılığı Semineri

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek programı dahilinde Amasya Taşova Yibo spor kulübü ile ortaklaşa yürütülen Hoş Geldin Hayat Projesi kapsamında öğrencilere Madde Bağımlılığı ile mücadele konulu seminer düzenlendi.

Müftülük konferans salonunda Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik düzenlenen seminerde konuşan Kulüp Başkanı Ömer Sayar

“Sevgili gençler sizin sorumluluğunuz çok büyük. Bu ülkeye bu ülkenin geleceğine sizler sahip çıkacaksınız. Siz Rabbinize, ailenize, toplumunuza, ülkenize, devletinize ve insanlığa karşı olan sorumluluğunuzu en iyi şekilde idrak edecek ona göre strateji geliştirecek, örnek bir millet olacaksınız.

Bunun için bagajınızda yeteri kadar materyal var. Unutmayın insanlık size muhtaç. Siz sevgili gençler sizler maddelere bağımlı olmayacaksınız. Siz esrar eroin sigara alkol ve benzeri ne kadar beyninizi ve bedeninizi yok eden sizi çürüten maddeler varsa onlara bağımlı olmayacaksınız. Sizler üstün ve yüce değerlere bağlı ve bağımlı olacaksınız. Siz dininize, ülkenize milletinize devletinize siz insanlığın ortak vicdanına bağlı ve bağımlı olacaksınız. Siz insanlığın kurtuluş reçetesi olan erdemli davranışlara bağlı ve bağımlı olacaksınız. Siz hak ve hakikate bağımlı olacaksınız. Ben sizi şimdiden kutluyor um. Allah yolunuzu açık etsin“ dedi.

Seminerde Taşova Toplum Sağlığı Merkezinde görevli hemşire Ebru Şahin tarafından öğrencilere madde bağımlılığının zararları ve korunma yolları ile çözüm yolları Kübra Aydoğan ise Sosyolojik ve psikolojik sebepleri  ile  ilgili seminer verdi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.