Amasya İtimat

  LED 12 VOLT

  Led 12 Volt

  Led aydınlatma ürünleri arasında yer alan led 12 volt şeritler, bu ürün grupları arasında en çok tercih edilen ürünler olarak özelliğini koruyor.

  Kullanım alanı oldukça geniş olan ürünler, iç-dış mekân dekorasyon çalışmalarında aydınlatma olarak sıklıkla tercih ediliyor. Ev ve ofis dekorasyonlarında önemli bir konumda olan aydınlatma, led şeritler olarak hem iç hem de dış mekân dekorasyonlarında yerini alıyor. 12 volt led aydınlatmaların özellikleri, çeşitleri, kullanım alanları ve fiyatları hakkında sitemizden bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Led 12 Volt Modelleri

  12 volt led aydınlatmalar kullanılacağı alanlara göre farklı modellere ayrılıyor. Led şeritler üzerinde yer alan silikonlu modeller, daha çok dış mekanların aydınlatmasında kullanılıyor. Şeritlerin üzerinde bulunan silikonlar, fiziksel etkilere karşı daha yüksek koruma sağlıyor.

  Şeritlerin devre elemanlarını açıkta bırakan silikonsuz 12 volt led aydınlatma modelleri iç mekanların dekorasyonunda kullanılıyor. Silikonlu modellere göre daha korumasız olarak karşınıza çıkan bu modeller, doğru kullanıldığında daha uzun süreli bir kullanım ömrüne sahip oluyor.

  Led şerit aydınlatma modellerinden bahsederken ne kadar enerji harcadığından bahsetmek gerekiyor. Peki, ortalama olarak 12 volt led ne kadar elektrik harcar? Led aydınlatmaların harcadığı güç miktarı uzunluğuna ve çip sayısına göre değişiklik gösteriyor. Ortalama olarak 5 metrelik ve 3 çipli bir 12 volt led aydınlatma 60-80 Watt arası elektrik enerjisi harcar. Dolayısıyla led aydınlatmaların normal ampullere kıyasla daha az elektrik yaktığından bahsediliyor.

  Led 12 Volt Özellikleri

  Yaşam mekanlarını süsleyen led 12 volt aydınlatmalar, iç-dış mekân dekorasyon uygulamalarında çok sık tercih ediliyor. Kullanım alanları açısından da zengin olan 12 volt led şeritler, neon renklerin aydınlatması ile yaşam alanlarını can alıcı mekanlara dönüştürüyor.

  Diğer aydınlatmalarda olduğu gibi şebeke elektriği yerine trafo ile kullanım sağlayan 12 volt led şeritler, sarı, günışığı, turuncu, mor, mavi ve beyaz renk seçenekleri olarak karşınıza çıkıyor. Dış mekanların dekorasyon uygulamalarında sıklıkla tercih edilen bu modeller, silikonları sayesinde 1 seneye yakın kullanım imkânı sağlıyor.

  Birbirinden farklı renk tasarımları ile kullanıldığı alanın aydınlatmasında benzersiz bir ortam yaratan led 12 volt özellikleri olarak, uzaktan kumanda edilebilmesi gösteriliyor. Uzaktan kumanda ve bluetooth bağlantısı sayesinde akıllı telefonlardan kontrol edilebilen 12 volt led şeritlerin ışık renk seçeneği ve aydınlatma seviyesi gibi faktörleri kendiniz belirleyebilirsiniz.

  Led 12 Volt Kullanım Alanları

  İç-dış mekanların dekorasyon uygulamalarında kullanılan 12 volt led şerit çeşitleri, günümüzde modern evlerin mutfak ve salon gibi yaşam alanlarında çok sık tercih ediliyor.

  12 volt led aydınlatmaların kullanım alanlarından bahsedilecek olunursa; dekoratif tablolar, asma tavan, TV üniteleri, mobilya arkaları, niş alanlar, ayna arkası ve mutfak tezgahının üstündeki alanlar sıralanabiliyor. Esnek ve bükülebilen özellikleri sayesinde gerek ev gerekse ofis gibi iç mekanların dekorasyonunda tüm mobilyalar üzerinde rahatlıkla kullanılıyor.

  Dış mekanların camekan, ağaç ve salıncak gibi nesnelerin üzerinde kullanılan 12 volt şerit aydınlatmalar, metal ve ahşap yüzeylere kolay bir şekilde yapışarak kullanılıyor. Özellikle devre elemanlarının üzerinde yer alan koruyucu silikon tabakası sayesinde dış mekanlarda oluşacak herhangi bir güvenlik riskinin oluşumuna izin vermiyor.

  Led 12 Volt Çeşitleri ve Fiyatları

  Esnek ve bükülebilme özelliğine sahip 12 volt led şeritler, iç-dış mekân dekorasyon çalışmalarında mekanları hoş ve otantik bir görünüme kavuşturuyor. Beyaz, turuncu, mor, sarı, mavi, gün ışığı ve beyaz renk seçenekleri ile siz de hem iç hem de dış mekanları hayalinizdeki görünüme dönüştürebilirsiniz.

  Kullanım alanları ve çeşitleri açısından zengin seçenekler sunan 12 volt led aydınlatmalar uygun fiyat seçenekleri ile beğeninize sunuluyor. Ev, ofis, işyeri, balkon, bahçe ve teras gibi alanların aydınlatmalarında hem şık hem de ekonomik bir seçim yapmak istiyorsanız, led 12 volt modellerine sitemiz üzerinden sahip olabilirsiniz.

  Yorum Ekle