Amasya İtimat

DEPREMZEDELER İÇİN OYNADILAR…

Ali Özkon-Spor 05

Türkiye Tek Yürek sloganıyla ile 26 Şubat 2023 Pazar günü depremzedeler için Tokat Gaziosmanpaşa stadyumunda oynanan Tokat Belediye Plevnespor Amasyaspor Futbol Kulübü dostluk maçını Amasyaspor Futbol Kulübü 1-0 kazandı.

Tokat’da güzel bir havada oynanan Tokat Belediye Plevnespor Amasyaspor   karşılaşması her iki takımın centilmenlik mücadele içinde geçerken karşılaşmanın 40. dakikasında Amasyaspor adına kazanılan penaltıyı Ahmet Buğrahan Tuncay kullandı top ve kaleci ayrı ayrı köşelere gitti ve bu golle de konuk Amasyaspor  1-0 öne geçti. İlk yarıda başka gol olmayınca Amasyaspor soyunma odasına 1-0 önde gitti.

Karşılaşmanın ikinci yarısına her iki takımda oyuncu degişikliğiyle başladı. Mücadele her iki takımın golcüleri bir çok gol pozisyonundan yararlanamayınca Tokat Belediye Plevnespor Amasyaspor  karşılaşması ilk yarıda atılan tek golle sona erdi.

Tokat Belediye Plevnespor Amasyaspor maçından depremde hayatını kaybedenler için illerin plaka numaralara geldikçe tek tek anons edildi taraftarlar ise hep birlikte ”burada” dedi.

Yorum Ekle