Amasya İtimat

Köy halkını ve hayvanlarını düşünen muhtarın örnek projesi!…

Çaydibi köyünde büyükbaş hayvanların yaylımı için  ilginç bir çözüm yolu bulundu. Köye yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta Yeşilırmak kenarında üç bin dönüm alan tel örgüyle kapatıldı. Hayvan besleyen köylüler sabah hayvanlarını bu alana bırakıyor. Akşam olduğu zaman hayvanlarını tekrar ahıra götürüyor. Vatandaş böylece sığırtmaç ücretinden kurtulmuş oldu .

5 yıllık görev süresinin yarısını başarılı bir şekilde tamamlayan Çaydibi köyü Muhtarı Erkan Yılmaz gazetemize bir demeç verdi:

”2019 seçimlerinde Çaydibi köyü muhtarı olarak seçildim.  İki buçuk sene içinde köyün sorunlarını canla başla çözmeye çalıştık. Yaptığımız işler; Alt yapı çalışmaları esnasında köyümüzde toplam 94 su patlağını  yaptık Bir adet traktör kepçe, halk otobüsü, köyün hayvanlarına yayılım yeri için üç kilometre uzunluğunda alan tel örgüye alınarak üçbin dönüm  yer hazır hale getirildi. Köyün ana caddesi olan  bölümü kilitli parke taşı yaptık. Yine dere ıslah çalışması yaptık, köyümüzde pandemi döneminde pide dağıtımı gerçekleştirdik.  Köyümüze Atatürk heykelini diktik. Köyümüzün Aşılar mevkisinde sondaj çalışması yaparak  100 metreden içme suyu çıkardık. Kurban bayramında bir çok muhtarımız içme suyu ve kurban atığı ile çöp toplama konusunda sınıfta kalırken biz bu sınavı en iyi şekilde verdik. Hizmetlerimize aynı hızla devam edeceğiz.”

Yorum Ekle