KORONANIN UĞRAYAMADIĞI KÖY!…

İlçemize bağlı Gökpınar (Orusu) köyü Muhtarı Metin Şahin her hafta  iki gün vatandaşlarının sağlığı için düzenli olarak  haneleri dolaşarak, köylünün vücut ateşlerini ölçüyor.
İlçemize 21 kilometre uzaklıkta 44 hanesi olan Gökpınar köyü Muhtarı Metin Şahin, yeni tip korona virüs tedbirleri (Covid-19) kapsamında köyünde yaptığı çalışmalarla örnek oluyor.
Kurban Bayramında köye gelen vatandaşların yoğunluğundan dolayı bütün köyün sağlığı için Muhtar Şahin, vatandaşların ateşini ölçüyor, maskesi olmayanlara maske verdiği gibi, temizlik, maske ve mesafe konusunda tüm  köylüyü uyarıyor.
Yetmiş yaşındaki Celal Ergül; “Bundan daha iyisi olamaz yani. Çok güzel Türkiye’nin durumu. Bakanımızın çalışmaları, sağlıkçıların çalışmaları. Herkesten Allah razı olsun. Canla başla uğraşıyorlar. Köyümüzde Allah’a şükür öyle bir rahatsızlık yok” derken, Muhtar  Şahin, “Köy muhtarı olarak bu işi  6 aydan bu yana yakınen taklip ediyoruz. Üzerimize düşen görevi her türlü yapmaya çalışıyoruz. İlk başladığı günlerde köyümüze dezenfekte ilacı, temizlik için ıslak mendil, kolon yağımızı dağıttık. Bugünlerde de köyümüzde kalan vatandaşların haftada iki gün ateşini ölçmeye çalışıyoruz.  Biz şu anda köyümüzü kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği üzere, temizlik, maske ve mesafeyi kollamaya ve uyarmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle