Başkan Saatcı; Çiftçilerimize Hizmet yarışında Ben de Varım dedi

Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, önümüzdeki günlerde yapılacak olan Amasya Pancar Ekicileri Kooperatif Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Başkan Saatcı açıklamasında; “Halen sürdürdüğüm Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı görevinde iken 09.04.2020 tarihinde S.S. Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifine bu kutsal görevi ifa etmek ve kooperatifi seçime götürmek için kayyum olarak atandım. Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte S.S. Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifini ve Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. eski günlerine getirebilmek ve daha ileriye götürebilmek için çalışmaktayız.
Önümüzdeki günlerde yapılacak olan S.S. Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi Başkanlığına adayım.”dedi.
Başkan Saatcı açıklamasının devamında ise; “1957 yılında Gümüşhacıköy’de doğdum. İlk, Orta ve Lise tahsilimi tamamladıktan sonra 1978-1979 yılları arasında vatani görevimi İstanbul’da yaptım.1981 yıllarında Orman Bölge Müdürlüğü’nde kamu görevime başladım. Samsun-Vezirköprü, Kocaeli-Gölcük il ve ilçelerinde 18 yıl çalıştım. 1999 Mahalli İdareler Genel Seçim’inde Gümüş Belediye Başkanı olmak için kamu görevimden istifa ettim. 18 Nisan 1999
tarihinde yapılan seçimlerde Doğruyol Partisinden Gümüş Belediye Başkanı olarak seçildim. Ak Partinin kuruluşuyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisine katıldım. 28 Mart 2004 Mahalli İdareler Genel Seçim’inde tekrar Gümüş Belediye Başkanlığı’na aday oldum. Halkın büyük desteği ve teveccühü ile ikinci kez Belediye Başkanlığına seçildim.
Gümüşhacıköy, Gümüş ve 14 köyün üyesi olduğu Gümüşhacıköy Sulama Birliğine 14 Mayıs 2004 tarihinde Başkan olarak seçildim. Belediye Başkanlığı göreviyle Sulama Birliği Başkanlığı görevini birlikte yürüttüm. Yeni Çeltek Kömür işletmesinde Denetleme Kurulu üyeliği yaptım.
Gümüşhacıköy, Gümüş ve Birliğe bağlı köylerin vermiş olduğu destekle verilen görev ve hizmetleri adil ve tarafsız bir şekilde layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Görevde bulunduğum süre içinde Kızılay, Eğitim Kurumları Yardımlaşma Derneklerinde ve Okul Aile Birliklerinde Başkan ve yönetici olarak görev yaptım. 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçim’inde Gümüşhacıköy’e hizmet için Gümüşhacıköy Belediye Başkanlığına aday oldum ve siz değerli Gümüşhacıköylülerin çok kıymetli oyları ile Gümüşhacıköy Belediye Başkanlığına seçildim. 15 yıllık bilgi ve tecrübemle hizmet yolculuğumu tamamladım. 05.04.2017 tarihinde yapılan Amasya Şeker Fabrikası Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Üyesi ve yine Yönetim Üyelerinin tevcihiyle Yönetim Kurulu Başkanı oldum. Evli ve 3
evlat babasıyım.” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle